Plenery malarskie i kino pod chmurką

Czytaj dalej

Plenery malarskie i kino pod chmurką

W Łodzi ruszyła kolejna edycja projektu Przystanek 60+, który prowadzi Łódzki Dom Kultury.

Na projekt składa się cykl wydarzeń skierowanych do osób powyżej 60. roku życia.

Na jego inaugurację wybrano plener artystyczny, organizowany w ramach półkolonii dla seniorów, podczas którego około 40 osób z całego województwa łódzkiego wzięło udział w warsztatach malarskich oraz fotograficznych.

Do końca tego roku takich plenerów będzie jeszcze około 20, w parkach krajobrazowych oraz w przestrzeni miejskiej. Poza tym Łódzki Dom Kultury zaprasza seniorów do udziału w przeglądach, konkursach i forach dyskusyjnych.

Przez dwa lata prowadzenia projektu uczestniczyło w nim ponad 3000 seniorów z Łodzi i regionu. Więcej informacji można uzyskać w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 bądź pod numerem telefonu (42) 633-98-00.

Z kolei w ramach kampanii „Zmieniamy Łódzkie” można wybrać się do kina pod chmurką. W najbliższy weekend, 18 i 19 sierpnia, projekcje odbędą się nad stawem rzeki Gać przy ul. Piłsudskiego 1 w Spale.

Każdy z seansów jest bezpłatny, dla widzów zostaną przygotowane leżaki. Ostatni pokaz w plenerowym kinie odbędzie się 25 i 26 sierpnia w Wieluniu. Poza obejrzeniem filmu będzie też można zajrzeć do Pokoju Zagadek. Misje będą polegały na symbolicznym pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.