Placówki opiekuńczo-wychowawcze i domy pomocy społecznej we Włocławku w Wielkanoc nie opustoszeją

Czytaj dalej
Fot. wa
Małgorzata Goździalska

Placówki opiekuńczo-wychowawcze i domy pomocy społecznej we Włocławku w Wielkanoc nie opustoszeją

Małgorzata Goździalska

Jeszcze ostatnie zakupy. Malowanie pisanek, przygotowanie święconki. W placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy domach pomocy społecznej święta będą prawie takie jak w rodzinie. Ale prawie robi różnicę.

W "Maluchu" i "Calineczce" Wielkanoc spędzi 29 dzieci w wieku od dwóch miesięcy do 12 lat. - Większość naszych dzieci ma uregulowaną sytuację prawną, gdyż rodzice zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej - mówi dyrektor Dorota Wilczura.
A to oznacza, że dzieci z "Malucha" i "Calineczki" spędzą święta poza rodzinami. Czy będzie tak jak w rodzinie? Dyrekcja zapewnia, że robi wszystko, żeby to były piękne święta.

Będzie zabawa w poszukiwanie jajek

- Przygotowujemy ozdoby świąteczne, będziemy piekli ciasta, malowali jajka - wylicza dyrektor Wilczura. - Na dzieci czeka zabawa w poszukiwanie jajek i słodkich niespodzianek.

Tylko dla ośmiorga dzieci, które do niedawna były podopiecznymi placówek opiekuńczo-wychowawczych przy ul. Sielskiej los się ostatnio uśmiechnął. W marcu bowiem, decyzją sądu, opuściły placówkę opiekuńczo-wychowawczą i wróciły do rodzin, w których zmieniła się sytuacja. - Zawsze nas to bardzo cieszy - przyznaje dyrektor Wilczura. I dodaje, że dzieciaki po wyjściu z placówki często utrzymują kontakt z dawnym domem przy ul. Sielskiej. - Przed świętami też były u nas z barankiem - mówi.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.