PiS skarży się do wojewody, Koalicja – do sądu. PiS pyta o opinię RIO. Awantura o komisje trwa

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Tomasz Mikulicz

PiS skarży się do wojewody, Koalicja – do sądu. PiS pyta o opinię RIO. Awantura o komisje trwa

Tomasz Mikulicz

Większościowe KO wyznaczyło radnych PiS do pracy w komisjach wbrew ich woli. Wojewoda właśnie unieważnił te uchwały. Według KO nie miał ku temu podstaw, dlatego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Obecne przepychanki są pokłosiem awantury, jaką skończyła się sesja 29 listopada. Większościowe KO wyznaczyło wtedy radnych PiS do pracy we wszystkich komisjach wbrew ich woli. Doszło do tego, bo wszyscy radni PiS (czyli 12 osób) zgłosili się gremialnie tylko do dwóch z dziesięciu komisji - rewizyjnej i budżetu. A zrobili to dlatego, bo podczas rozmów kuluarowych KO miało zasugerować, że nie będzie zgody, by szefem komisji rewizyjnej został Piotr Jankowski z PiS.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.