Piotruś Pan wyrusza w Polskę. Teatr Pinokio zaprasza na ostatnią premierę sezonu w ramach projektu "Lato w teatrze"

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Agnieszka Jedlińska

Piotruś Pan wyrusza w Polskę. Teatr Pinokio zaprasza na ostatnią premierę sezonu w ramach projektu "Lato w teatrze"

Agnieszka Jedlińska

To już szósty raz jak artyści Teatru Pinokio pakują walizki i po zamknięciu stacjonarnej sceny zamiast na urlop wyruszają całą trupą w teatralną podróż po małych miejscowościach. Zabierają ze sobą cyrkowy namiot i scenografię do specjalnego cyrkowo-akrobatycznego spektaklu w ramach cyklu „Lato w teatrze”. Przez pięć lat była to „Pipi Pończoszanka”. W tym roku przygotowali nowy spektakl „Piotruś Pan”. Premiera tradycyjnie w namiocie cyrkowym rozstawionym w Ogrodzie Botanicznym. Dwa spektakle już w sobotę i niedzielę. Potem artyści zapakują wóz cyrkowy, żeby odwiedzić często bardzo małe miejscowości, w których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do kultury.

Na miejscu aktorzy, muzycy, cyrkowcy przez cały dzień będą prowadzić warsztaty z dziećmi, a także kolorową paradę ulicami miasteczka, na finał pokażą przedstawienie w namiocie cyrkowym co jest ogromną frajdą nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.
– Naszą misją jest i zawsze było to, żeby prezentować twórczość dla dzieci nie tylko w dużych ośrodkach jakim jest Łódź, ale także w tym najmniejszych, gdzie nie ma dostępu do teatru – mówi Konrad Dworakowski, dyrektor Teatru Pinokio. – Jesteśmy teatrem, który nie zasypia na wakacje. Ta formuła towarzyszy nam od dawna i jest naszym oczkiem w głowie.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.