Pierwsze w Polsce Centrum Kreatywności powstanie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Czytaj dalej
Fot. ŁSSE
(pij)

Pierwsze w Polsce Centrum Kreatywności powstanie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

(pij)

Już w grudniu br. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego ma funkcjonować Centrum Kreatywności, które powstanie przy współpracy ze Związkiem Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT „Cyfrowa Polska”. Organizację tę tworzą m.in. Google, Samsung, HP, Sony, Canon i Panasonic.

Centrum Kreatywności, pierwsze takie w Polsce, ma inspirować do podejmowania nowych inicjatyw biznesowych. Jak mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik, jego działalność będzie adresowana do studentów, freelancerów oraz młodych przedsiębiorców, którzy poszukują nowych form działalności i wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych współcześnie w prowadzeniu biznesu.

- Ma ono z jednej strony inspirować do podejmowania nowych inicjatyw, zwłaszcza takich z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, pobudzać kreatywność. A z drugiej ma być przestrzenią, gdzie będzie można nabyć praktyczną wiedzę. Będzie to również miejsce do wymiany doświadczeń oraz dyskusji – wyjaśnia Kanownik.

- Dzisiejszy rozwój gospodarczy zależy w znacznej mierze od skali oferty dla biznesu. Tworząc Centrum Kreatywności dodajemy nowy element do ekosystem powstałego wokół akceleratora Startup Spark w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A. – Tu twórcy designu, artyści, w tym również studenci skorzystają z najnowszych technologii, rozwiną swoje projekty i spotkają przedsiębiorców, z którymi będą mogli je rozwijać i wprowadzać na rynek.

- To będzie miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukces w biznesie i z ich pomocą samemu spróbować swoich sił na rynku – dodaje Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE S.A.

Przemysław Pyziel, który będzie koordynował pracami Centrum dodaje, że w ramach działalności ośrodka odbywać się będą cykliczne spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą w prowadzeniu innowacyjnego biznesu oraz nauczą, jak wykorzystywać nowoczesne technologie w tworzeniu nowych przedsięwzięć i inicjatyw. - Planujemy również zainteresować uczestników naszych zajęć kwestiami designu oraz rzemieślnictwa, czyli tematami, które historycznie i tradycyjnie związane są z Łodzią - zaznacza Pyziel. Spotkania mają być prowadzone w formie warsztatów, szkoleń oraz dyskusji. Będzie to również przestrzeń coworkingowa, konferencyjna, wystawiennicza dla cyklicznych i unikatowych wydarzeń.

Centrum Kreatywności będzie mieścić się w budynku Hydroforni na terenie kompleksu centrum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Producenci nowoczesnych technologii zobowiązali się w designerski i nowoczesny sposób zaaranżować jego przestrzeń oraz wyposażyć je w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny.

(pij)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.