MM

piękno Łodzi i nie tylko...

piękno Łodzi i nie tylko...
MM

coś dla miłośników historii miasta oraz sztuki

Od 8 listopada do 14 grudnia będzie można wybrać się na wycieczki szlakiem „miastozdobień”. Osoby, które nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w spacerach po Łodzi, będą mogły posłuchać ciekawych prelekcji. Miłośników łódzkiej architektury, rzeźby i historii miasta oprowadzi po Łodzi Maria Nowakowska.

To kulturoznawczyni i historyk sztuki, pomysłodawczyni i autorka inicjatywy Łódzkiego Detalu. Na wydarzenia nie trzeba się zapisywać. Pierwsze dwa zaplanowano: 8 listopada o godz. 17.30 w Strefie Kultury Otwartej na Olechowie przy ul. Jagiellonki 4 odbędzie się prelekcja „oblicza i konteksty, zaś 9 listopada o godz. 13 będzie można wziąć udział w wycieczce „Rzeźby okolicy ulicy Piotrkowskiej” (start pl.Wolności 1).

Wielbiciele sztuki malarskiej 4 listopada o godz. 18 będą mogli wybrać się na ul. Lokatorską 13 do Centrum Kultury Młodych, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy Beaty Modrzejewskiej „Zawsze jest jakaś historia”. Artystka tworzy metodą pouringu, która polega na wylewaniu farb na podobrazia malarskie. W tym samym miejscu, ale 8 listopada o godz. 19 swoje fotografie wykonane na 33. Międzynarodowych Warsztatach Folklorystycznych zaprezentuje Marek Mielczarek. Podczas wernisażu „Kolor-serce-pasja” zobaczymy też animacje Zespołu Pieśni iTańca „Łódź”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.