Piękna Ola jedzie ubiegać się o koronę World Miss University [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Fiorka
Piotr Jach

Piękna Ola jedzie ubiegać się o koronę World Miss University [zdjęcia]

Piotr Jach

Ola Adamczyk, Wicemiss Ziemi Łódzkiej 2015, jedzie ubiegać się o koronę World Miss University Na konkursie wystąpi w zjawiskowym stroju narodowym.

W wyjątkowo oryginalnej narodowej kreacji zaprezentuje się w Korei Południowej i Chinach łodzianka Aleksandra Adamczyk, która już za kilkanaście dni wyrusza do Azji na wybory World Miss University. Przepiękną suknię przywodzącą na myśl orle skrzydła otulające osłoniętą nimi dziewczynę zaprojektowała i wykonała dla Oli łódzka projektantka Elżbieta Fedor. Strój kosztował mnóstwo pracy, gdyż sukienkę tworzy ponad 300 ręcznie malowanych na srebrno i ręcznie przyszywanych gęsich piór specjalnie sprowadzonych z fermy na Pomorzu.

- To nie jest kreacja, którą się rysuje, daje do uszycia krawcowej i zapomina. W takie dzieło wkłada się serce, nawet jeśli oznacza to mnóstwo mozolnej roboty. Jeśli jednak ta suknia w jakimś stopniu przyczyni się triumfu Oli, będę przeszczęśliwa - mówi Elżbieta Fedor, z której pracowni pochodzi także suknia na finał World Miss University.

Stroje wieczorowe zaprojektowała Oxana Pastushka. Reszta garderoby, którą Ola zabiera do Azji, zarówno stroje codzienne, okrycia wierzchnie, bielizna jak i dodatki, to dzieło firm z Łodzi i regionu.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.