Pendolino z Łodzi do Warszawy

Czytaj dalej
Magdalena Rubaszewska

Pendolino z Łodzi do Warszawy

Magdalena Rubaszewska

Na tor piąty przy peronie drugim wjeżdża pociąg do Warszawy Wschodniej - tak zapowiedziano wczoraj rano na dworcu Łódź Widzew przyjazd pociągu Pendolino, który pojawił się w Łodzi po raz pierwszy.

Nowoczesny skład spóźnił się dwie minuty, stał około minutę, by wypuścić pasażerów, zabrać kilkunastu nowych i czym prędzej pomknął do Warszawy. Na superpociąg nie czekały tłumy, więcej podróżnych wsiadło do odjeżdżającego kilkanaście minut wcześniej pociągu relacji Kraków - Szczecin.

Ale Pendolino przyciągnął grupę łodzian, niektórzy filmowali pierwszy jego wjazd nadworzec. Wśród tych, którzy pojawili się wczoraj rano na peronie, byli 8-letni Damian z tatą Rafałem Józefowiczem i babcią. Chłopiec stał się entuzjastą Pendolino po podróżach z Warszawy do Gdyni i Krakowa. Za tydzień wyruszy nim z babcią z Łodzi do Warszawy.

- Jedzie szybko, a w środku jest bardzo ładnie - ocenia Damian.

Pendolino podróżował Daniel Górecki, łodzianin, który wsiadł do niego we Wrocławiu.

- Pokonanie 200 kilometrów w ciągu trzech godzin to żadna rewelacja, do tego za200 zł, bo tyle zapłaciłem za bilet - komentuje.

Pasażerowie kupujący w Łodzi bilety na Pendolino mogą skorzystać z oferty Super Promo. Koszt biletu w drugiej klasie z Łodzi do Warszawy to 39 zł, a do Wrocławia 59 zł.

Pociąg Pendolino z Jeleniej Góry przez Wrocław do Warszawy i z powrotem został włączony do wakacyjnego rozkładu jazdy dla Łodzi z powodu robót torowych na Centralnej Magistrali Kolejowej. Początkowo miał tylko przemknąć przez Łódź, ale udało się wynegocjować postój. Na CMK jest prowadzona modernizacja stacji oraz linii w Olszamowicach i Włoszczowej Północ. Po remoncie składy rozwiną prędkość 200 km/h.

Pendolino będzie zatrzymywać się w Łodzi do 10 sierpnia. Powinien planowo odjeżdżać ze stacji na Widzewie do stolicy o godz. 10.11, a do Wrocławia i Jeleniej Góry o godz. 17.10.

Magdalena Rubaszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.