Lila Sayed

Paralizatorem w burmistrza!

Paralizatorem   w burmistrza!
Lila Sayed

Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku, został zaatakowany w kościele gazem i paralizatorem 58-letniego napastnika obezwładnili świadkowie. Trafił do szpitala.

Do łaskiego szpitala trafił 58-letni mężczyzna, który podczas mszy dożynkowej zaatakował burmistrza Łasku, Gabriela Szkudlarka, gazem i paralizatorem. 58-latek został obezwładniony przez uczestników mszy, m.in. jednego z policjantów pabianickiej komendy. Zastosowane chwyty obezwładniające miały mu zaszkodzić...

Do szaleńczego ataku doszło w niedzielę ok. godz. 12.30, podczas odprawianej w łaskiej kolegiacie mszy dożynkowej. Gdy ksiądz prawił kazanie, 58-latek podniósł się z ławki i ruszył w kierunku pierwszych rzędów, gdzie siedział włodarz Łasku. W jednej chwili napastnik wyciągnął z kieszeni gaz pieprzowy, a spod kurtki paralizator i użył ich wobec burmistrza. Rozpylony gaz poczuły także osoby siedzące w pobliżu burmistrza Szkudlarka.

- Szaleniec trzymał w jednej ręce gaz, w drugiej paralizator i nie pozwolił podejść do siebie. Był bardzo agresywny. Wykorzystując jednak dogodny moment, wspólnie z innymi mężczyznami obezwładniłem napastnika. Sytuacja była bardzo dynamiczna - relacjonował przebieg zdarzenia mł. asp. Szymon Łubisz z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, który znalazł się tam przypadkiem.

- Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce policję. Jako że patrol zabezpieczał dożynki, funkcjonariusze bardzo szybko pojawili się przed ołtarzem i przejęli napastnika - mówi Katarzyna Staśkowska z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

Burmistrzowi oraz dwóm kobietom w wieku 62 i 84 lata pomocy medycznej udzielili ratownicy. Panie pojechały do szpitala. Burmistrz odmówił hospitalizacji. Jak skomentował ten incydent? Niestety, przez cały wczorajszy dzień nie odbierał telefonu.

Policjanci sprawdzają, czy atak miał związek z pełnioną przez burmistrza funkcją. 58-latek nigdy nie leczył się psychiatrycznie, nie był wcześniej notowany. Może usłyszeć zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, za co grozi do 10 lat więzienia.

Lila Sayed

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.