Pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości. Ludzie chcą mieszkać na przedmieściach. Zobacz oferty

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Monika Kaczyńska

Pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości. Ludzie chcą mieszkać na przedmieściach. Zobacz oferty

Monika Kaczyńska

Rośnie znaczenie przestrzeni na zewnątrz.Ograniczenia w poruszaniu się związane z pandemią sprawiły, że bardziej niż do tej pory doceniliśmy balkony, tarasy, a przede wszystkim ogródki. Nieruchomości z kawałkiem własnej przestrzeni na zewnątrz znów stały się hitem.

Truizmem jest stwierdzenie, że wybierając nieruchomość trzeba dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Lokalizacja, która determinuje m.in. czas dojazdu do pracy, a także logistykę związaną z dowożeniem dzieci do szkoły czy na zajęcia dodatkowe oraz łatwość załatwiania codziennych spraw ma kluczowe znaczenie. Ważne jednak, by dom był także przystanią, która pozwala odpocząć od codziennych obowiązków.

Mieszkanie czy dom z ogródkiem w cichej okolicy, blisko przyrody to częsty wybór Wielkopolan. Ograniczenia związane z pandemią sprawiły, że przestrzeń na zewnątrz nabrała nowego znaczenia. O ile wcześniej wystarczała niewielka powierzchnia, by po prostu spędzić nieco czasu na wolnym powietrzu, o tyle teraz w cenie zaczęły być znów większe ogrody.

Zalasewo w modzie

Zalasewo to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejscowości w okolicach Poznania. Położona nieopodal Swarzędza, zaledwie kilka kilometrów od granic stolicy Wielkopolski gwarantuje dobry dojazd do Poznania, szeroką ofertę handlową,

Pandemia sprawiła, że wiele osób szuka domu z ogrodem.
Chronos Development W Zalasewie także można kupić mieszkania z ogrodami, których powierzchnia sięga 200 m kw.

edukacyjną i sportową Swarzędza także komunikacją miejską. Nie brakuje tutaj różnorodnych inwestycji deweloperskich.

Tym co wyróżnia osiedle Silver House, budowane przez firmę Chronos Development są właśnie duże ogrody, których powierzchnia wynosi od 180 do nawet 470 m kw.

Towarzyszą one domom bliźniaczym budowanym w dwóch rozmiarach: 94 i ponad 100 m kw. Obecnie można jeszcze wybierać spośród mniejszych domów z ogrodami o powierzchni od 180 do 210 m kw. Rozkład domu jest klasyczny. Parter mieści duży pokój dzienny z aneksem kuchennym,małą łazienkę i niewielki pokój, który w zależności od potrzeb może pełnić funkcję gabinetu lub dodatkowej sypialni. Górna kondygnacja to trzy sypialnie i obszerna łazienka główna.

Znacznie większa niż w przypadku podobnych inwestycji powierzchnia ogrodu pozwala na jego dowolną aranżację, z wyznaczeniem stref na zabawę dla dzieci, uprawy, wypoczynek itp. Miejsca jest z pewnością dość, by nie odczuwać nadmiernej bliskości sąsiadów.

Gardenia czeka na chętnych

Domy o powierzchni 91,8 i 105,2 m kw. są dostępne na osiedlu Gardenia w Rokietnicy. Tu także mamy do czynienia z zabudową

Pandemia sprawiła, że wiele osób szuka domu z ogrodem.
Chronos Development Duże ogrody to atut największy atut domów w zabudowie bliźniaczej w Rokietnicy

bliźniaczą i klasycznym już układem pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że są one przestronne, dobrze doświetlone i pozostawiają sporo miejsca dla indywidualnej inwencji aranżacyjnej. W obu typach domów układ pomieszczeń jest podobny. Jedynie w domach o większym metrażu przewidziano także spiżarnię. Jednak jak wskazuje nazwa osiedla, to ogrody stanowią największy atut nieruchomości. Ich powierzchnia to aż 300 m kw. Taka powierzchnia daje już spore pole do popisu.

Sama Rokietnica jest miejscowością tym chętniej wybieraną przez szukających własnego dachu nad głową, że dojazd do niej z Poznania jest możliwy nie tylko samochodem lub autobusem, ale także koleją.

Ogród dla minimalisty

Spory ogród to jednak nie tylko możliwości, ale też szereg obowiązków. Dla poszukujących stosunkowo niewielkich mieszkań z

Pandemia sprawiła, że wiele osób szuka domu z ogrodem.
Chronos Development Na osiedlu Husrskim w Swarzędzu Kruszewni ogrody są niewielkie, ale bywają kilkakrotnie większe od powierzchni mieszkania

przestrzenią na zewnątrz, która pozwoli cieszyć się świeżym powietrzem, bez konieczności poświęcania jej nadmiernej uwagi Chronos Development ma w ofercie mieszkania w domach szeregowych na osiedlu Husarskim w Swarzędzu -Kruszewni. W ofercie są lokale z ogródkami o powierzchni 50, 61 i 74 m kw. To mieszkania 3 i 4-pokojowe. W przypadku części z nich (tych o powierzchni 61 i 74 m kw.) przewidziano dodatkową powierzchnię na poddaszu do samodzielnego zagospodarowania. Co tam się znajdzie - dodatkowa sypialnia, miejsce do pracy czy przestrzeń do przechowywania zależy od inwencji właścicieli. Ogródki przypisane do mieszkań mają powierzchnię od 25 do nieco powyżej 80 m kw. Największy, przypisany do mieszkań, które są jeszcze do kupienia liczy 175 m kw.

---------------------------

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Kaczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.