(JED)

Pałacowy ogród odzyskuje blask, łódzkich pałac jak paryski Luwr

W drugim etapie powstaną nowe alejki, a te które istnieją będą miały nowy kształt. Wszystkie zyskają jednakowy wygląd, nawierzchnia będzie wykonana z Fot. Krzysztof Szymczak W drugim etapie powstaną nowe alejki, a te które istnieją będą miały nowy kształt. Wszystkie zyskają jednakowy wygląd, nawierzchnia będzie wykonana z kostki granitowej, a przy alejkach staną białe, stylizowane na dziewiętnastowieczne, ażurowe ławki ogrodowe.
- W tym etapie prac bardzo ważny będzie remont murowanych elementów znajdujących się w ogrodzie, łącznie z fosą, która znajduje się w ogrodzie - mówi Barbara Kurowska, dyrektor Muzeum Miasta Łodzi. - To są integralne elementy pałacu, bardzo ważne dla całej architektury.
(JED)

Ponad 40 milionów złotych wydano już na remont pałacu Poznańskiego oraz pól hektara ogrodu pamiętającego rodzinę Poznańskich. Większość środków pochodzi z funduszy unijnych, a część z budżetu miasta. Pół miliona kosztował dotychczasowy remont parku. Prace przy elewacji i dachu pałacu oraz we wnętrzu przebiegają równocześnie z rewitalizacją ogrodu. Zaczyna się drugi etap prac. Wielkie otwarcie ma nastąpić wiosną przyszłego roku (2020).

W pierwszym etapie rewitalizacji ogrodu pojawiło się 20 nowych drzew (m.in. magnolie, wiśnie i graby), kilkaset nowych krzewów liściastych oraz tulipanów i krzewów różanych, zachowując przy tym rośliny pamiętające czasy rodziny Poznańskich.

Jego dodatkową ozdobą będą ogromne drewniane donice, w których będą rosły drzewka cytrusowe, na zimę przechowywane w pomieszczeniu.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(JED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.