Magdalena Rubaszewska

Ostatni weekend na pływalniach i na łódkach

Ostatni weekend   na pływalniach i na łódkach
Magdalena Rubaszewska

Kończy się letni sezon na obiektach rekreacyjnych. Ty-lko dziś i jutro, o ile dopisze pogoda, można będzie kąpać się i wypożyczać kajaki, łódki czy rowery wodne na Stawach Stefańskiego, Stawach Jana i w Arturówku.

To także ostatnie dni otwartych pływalni zewnętrznych w Wodnym Raju i w Promienistych.

- Nie był to pod względem frekwencji rekordowy sezon ze względu na nie zawsze sprzyjającą pogodę - mówi Eryk Rawicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W lipcu i sierpniu na kąpielska, pływalnie, do przystani wodnych wybrało się ok. 50 tys. łodzian, a ok. 4,5 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z wakacyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Na wodnym placu zabaw, największej atrakcji Arturówka, w wakacje spędziło czas ponad 4 tys. dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

Ale zamknięcie obiektów nie oznacza końca atrakcji. Już w przyszły weekend, 16 - 17 września oraz w kolejny, 23 - 24 września, odbędą się imprezy dla dzieci, biegi i nordic walking w Arturówku, na Stawach Jana, Stawach Stefańskiego oraz na Młynku. A 29 września zaplanowano bieg masowy w Arturówku.

Z latem żegna się także Aquapark Fala. Dziś i jutro ceny biletów będą o 30 procent niższe. Np. bilet normalny godzinny do strefy basenowej kosztuje 16,80 zł, bilet ulgowy godzinny do strefy basenowej - 15,40 zł, bilet godzinny do strefy basenowej dla jednej osoby dorosłej i jednego dziecka do 13 lat - 24,50 zł. Także w ten weekend w godz. 11-15 będzie można wejść do wielkich dmuchanych kul, chodzić i biegać w nich po wodzie. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Po wakacjach niektóre obiekty przeprowadzają przeglądy i naprawy urządzeń. Prace na krytej pływalni w Wodnym Raju potrwają do piątku. Do tego czasu obiekt będzie nieczynny. Od najbliższego poniedziałku do piątku, 22 września, będzie zamknięta Fala, a basen z falą i brodziki zostaną udostępnione tydzień później, 30 września.

Magdalena Rubaszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.