Magdalena Rubaszewska

Ostatni weekend na pływalniach i na łódkach

Ostatni weekend   na pływalniach i na łódkach
Magdalena Rubaszewska

Kończy się letni sezon na obiektach rekreacyjnych. Ty-lko dziś i jutro, o ile dopisze pogoda, można będzie kąpać się i wypożyczać kajaki, łódki czy rowery wodne na Stawach Stefańskiego, Stawach Jana i w Arturówku.

To także ostatnie dni otwartych pływalni zewnętrznych w Wodnym Raju i w Promienistych.

- Nie był to pod względem frekwencji rekordowy sezon ze względu na nie zawsze sprzyjającą pogodę - mówi Eryk Rawicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W lipcu i sierpniu na kąpielska, pływalnie, do przystani wodnych wybrało się ok. 50 tys. łodzian, a ok. 4,5 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z wakacyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Na wodnym placu zabaw, największej atrakcji Arturówka, w wakacje spędziło czas ponad 4 tys. dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

Ale zamknięcie obiektów nie oznacza końca atrakcji. Już w przyszły weekend, 16 - 17 września oraz w kolejny, 23 - 24 września, odbędą się imprezy dla dzieci, biegi i nordic walking w Arturówku, na Stawach Jana, Stawach Stefańskiego oraz na Młynku. A 29 września zaplanowano bieg masowy w Arturówku.

Z latem żegna się także Aquapark Fala. Dziś i jutro ceny biletów będą o 30 procent niższe. Np. bilet normalny godzinny do strefy basenowej kosztuje 16,80 zł, bilet ulgowy godzinny do strefy basenowej - 15,40 zł, bilet godzinny do strefy basenowej dla jednej osoby dorosłej i jednego dziecka do 13 lat - 24,50 zł. Także w ten weekend w godz. 11-15 będzie można wejść do wielkich dmuchanych kul, chodzić i biegać w nich po wodzie. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Po wakacjach niektóre obiekty przeprowadzają przeglądy i naprawy urządzeń. Prace na krytej pływalni w Wodnym Raju potrwają do piątku. Do tego czasu obiekt będzie nieczynny. Od najbliższego poniedziałku do piątku, 22 września, będzie zamknięta Fala, a basen z falą i brodziki zostaną udostępnione tydzień później, 30 września.

Magdalena Rubaszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.