Grzegorz Skowron

Ostatni raz w oknie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Grzegorz Skowron

Franciszkańska 3. „Kardynale, puść papieża” - krzyczeli zgromadzeni pod oknem papieskim. Franciszek pojawił się w nim wczoraj ok. godz. 16 po raz ostatni podczas pobytu w Polsce.

Wierni czekający na placu przy ul. Franciszkańskiej zachowywali się podobnie jak podczas pielgrzymek do Polski papieża Jana Pawła II. Śpiewali „Barkę” i Abba, Ojcze”, krzyczeli „Otwórzcie okno” i „Pobłogosław”, a także słynne „Kardynale, puść papieża”. Nowością były okrzyki „Papa Francesco”

WIDEO: "Do widzenia". Papież Franciszek pożegnał się z wiernymi zgromadzonymi pod oknem papieskim

Źródło: TVN24/x-news

Zapału tłumu nie zgasił rzęsisty deszcz. Gdy wierni opuszczali plac przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich, rozpętała się burza z piorunami.

Gdy Franciszek w końcu pojawił się w oknie, wybuchła euforia. - Do widzenia - powiedział po polsku. Dziękował za gorące przyjęcie go w naszym kraju i tradycyjnie prosił o modlitwę. Razem z wiernymi odmówił „Zdrowaś Mario” i udzielił błogosławieństwa.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.