Magdalena Kuźmiuk

Oni polecieli. Niepełnosprawną uczennicę zostawili na lotnisku

Oni polecieli. Niepełnosprawną uczennicę zostawili na lotnisku Fot. sxc.hu Oni polecieli. Niepełnosprawną uczennicę zostawili na lotnisku
Magdalena Kuźmiuk

Magistrat zażądał wyjaśnień od dyrektorki szkoły i zapowiada kroki personalne. Kuratorium już skończyło badanie sprawy. Za jedyną nieprawidłowość uznało, że opiekunowie przed wyjazdem nie sprawdzili dokumentów uczestników.

A było tak. Grupa niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół nr 16 w Białymstoku miała polecieć do Wielkiej Brytanii w ramach unijnego projektu. Wraz z nimi opiekunowie. Na lotnisku okazało się, że jedna z dziewczyn nie ma dowodu osobistego. Wszyscy polecieli, ona została na lotnisku.

Historia została opisana w anonimie, który trafił do kuratorium i urzędu miasta. Mieli go wysłać rodzice innych uczniów.

- Jestem mocno zbulwersowany tym, że taka sytuacja miała miejsce, zwłaszcza, że dotyczyła osób niepełnosprawnych - mówi wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki, odpowiedzialny w ratuszu za edukację. Dodaje też, że magistrat będzie w tej sprawie kontaktował się z wizytatorem z kuratorium, który w szkole przeprowadzał kontrolę.

Bo wnioski wyciągnięte przez kuratorium są zaskakujące.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.