Od redaktora: Jak nisko zleci lotnisko

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Sławomir Sowa

Od redaktora: Jak nisko zleci lotnisko

Sławomir Sowa

Jeśli spadki liczby pasażerów na łódzkim lotnisku będą tak dramatyczne jak do tej pory, trzeba poważnie zastanowić się nad przyszłością lotniska, włącznie z jego likwidacją.

Od redaktora: Jak nisko zleci lotnisko
Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

Tak w sierpniu 2015 roku mówił Marek Cieślak, ówczesny wiceprezydent Łodzi. I był to rok, w którym łódzki port obsłużył o 46 tysięcy pasażerów więcej niż rok później. Dziś sytuacja rysuje się jeszcze bardziej wyraziście - Adria, po likwidacji połączenia do Paryża, kasuje też Amsterdam.

Ilu pasażerów obsłuży łódzki port w tym roku, pozbawiony wspomnianych połączeń? I ile pieniędzy w związku z tym miasto będzie musiało dołożyć do lotniska?

Trudno o jednoznaczną diagnozę porażki łódzkiego portu, ale wiele wskazuje, że winni są jednak pasażerowie. Jeśli przeliczyć ubiegłoroczną stratę lotniska na liczbę pasażerów, wychodzi na to, że na jednym podróżnym port stracił około 195 złotych. To co trzeba teraz zrobić? Tak, mają Państwo rację...

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.