Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach

Materiał informacyjny

O zmianie wizerunku miasta, jaka dokonała się na naszych oczach w ostatnim roku rozmawiamy z Prezydentem Będzina Łukaszem Komoniewskim.

Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach
Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach

Na przestrzeni ostatnich lat powstało w Bedzinie wiele miejsc rekreacyjno-sportowych – począwszy od Stref Aktywności Rodzinnej i skateparku, poprzez wodny plac zabaw i bawialnię dla najmłodszych, aż po funkcjonujące w zimę lodowisko. Wszystkie cieszą się olbrzymim powodzeniem, ale prawdziwym przebojem okazała się otwarta w ubiegłym roku plaża miejska.

Tak, to nasza flagowa inwestycja rekreacyjna, która od razu stała się hitem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i okolicznych miejscowości! W rejonie nadrzecznym Brzozowica w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy” w zeszłym roku powstała przestrzeń rekreacyjna, gdzie każdy może wypocząć w upalne dni – poopalać się, pograć w plażową siatkówkę, skorzystać z dostępnych leżaków czy hamaków, a przy okazji zjeść lody, poćwiczyć na siłowni czy pospacerować wzdłuż rzeki – plaża to kumulacja wszystkiego, z czym kojarzy się lato. W tym roku w lipcu uruchomiliśmy na plaży fontannę i teraz wieczorną iluminację fontanny przychodzą podziwiać z całymi rodzinami dziesiątki osób. W kolejnym etapie prac na plaży powstanie odkryty basen, na który z niecierpliwością wszyscy czekają. Zachęcam więc mieszkańców całego regionu do korzystania z tej atrakcyjnej przestrzeni! Warto podkreślić, że nasza inwestycja zajęła I miejsce w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego, została też doceniona w internetowym ogólnopolskim głosowaniu na Modernizację Roku, zajmując bardzo wysokie trzecie miejsce!

Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach

Co jeszcze ucieszyło mieszkańców Będzina w ostatnim roku?

Z ciekawszych inwestycji rekreacyjnych, można powiedzieć nawet prozdrowotnych, planujemy budowę w Będzinie trzech tężni solankowych. Pierwsza już powstała w parku Syberka, tuż obok miejsca, gdzie odbywają się dni miasta, zakończenie lata i inne duże imprezy, które przyciągają mieszkańców regionu. Kolejne powstaną właśnie na plaży miejskiej i na osiedlu Warpie, gdzie z powodzeniem funkcjonuje wodny plac zabaw.

Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach

Warto wspomnieć też o przedsięwzięciu o naprawdę dużym zasięgu, jakim jest hala sportowa.

Tak, u zbiegu ulicy Sportowej i Piłsudskiego trwają prace nad budową hali widowiskowo-sportowej na 2500 osób. W nowoczesnej i wielofunkcyjnej hali będą organizowane atrakcyjne imprezy sportowe, wystawiennicze i kulturalne. Na pewno jednym z ciekawszych wydarzeń będą mecze siatkówki MKS-u Będzin - będzińskiej drużyny Plus Ligi.

Dojazd do hali będzie łatwy, bo powstaje ona w samym centrum Będzina.

Tak, a zaraz obok miejsca, gdzie powstaje hala, w ubiegłym roku rozpoczęliśmy rewitalizację bulwarów nad Czarną Przemszą. I tego lata mieszkańcy cieszyli się już z forum miejskiego z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, strefy rekreacyjno-sportowej z siłownią terenową i ogrodzonym placem zabaw dla dzieci oraz miejsc do wypoczynku nad wodą – drewnianych ławek i szezlongów, a także nowego oświetlenia. Obecnie prowadzony jest drugi etap prac – budowana jest zatoka teatralna wraz z dwiema widowniami plenerowymi, przystań wodna i nowe kładki piesze nad rzeką. Oczyszczone i odmulone zostanie też koryto rzeki, a kiedy prace zostaną zakończone i teren się zazieleni, będzie to niewątpliwie jeden z ciekawszych punktów na mapie Będzina. Jestem przekonany, że polubią go nie tylko dzieci, ale stanie się też ulubionym miejscem seniorów, którzy będą mogli, w zależności od upodobań, albo odpocząć w cieniu na ławeczkach, albo aktywnie spędzić czas na siłowni.

Od pomysłu do realizacji. Będzin rok po wyborach

Oprócz licznych inwestycji rekreacyjno-sportowych i prac modernizacyjno-budowlanych w ostatnim roku rozpoczęła działalność platforma e-Będzin będąca innowacyjną i wygodną formą kontaktu z urzędem miejskim.

Tak, to prawda. Gorąco zachęcam mieszkańców Będzina do skorzystania z tej nowoczesnej formy komunikacji z urzędem. Mam nadzieję, że uruchomiony system pozwoli Państwu na skrócenie czasu załatwiania spraw urzędowych. W ramach przedsięwzięcia na platformie www.ebedzin.pl wdrożonych zostało 28 e-usług. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy mogą załatwiać sprawy, bez konieczności wizyty osobistej w urzędzie oraz pobrać i wydrukować dokumenty niezbędne do załatwienia wybranych spraw. Dodatkową zaletą rozwiązania jest możliwość dokonywania płatności elektronicznych za wybrane wierzytelności za pośrednictwem platformy oraz informowanie interesantów urzędu za pomocą różnych mediów komunikacyjnych począwszy od portalu internetowego, poprzez wiadomości e-mail czy wiadomości SMS.

Mieszkańców na pewno cieszy, że miasto się rozwija.

Będzin to miasto, które co roku dynamicznie zmienia swój wizerunek. Chciałbym, aby wszyscy mieszkańcy byli dumni z miejsca, w którym mieszkają i zadowoleni z warunków życia, pracy i wypoczynku. Wtedy można stwierdzić, że trud wkładany w zmianę otaczającej nas rzeczywistości, ma sens i daje prawdziwą satysfakcję.

Powrót do strony głównej

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.