Od 70 lat razem przez życie!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Od 70 lat razem przez życie!

Piotr Jach

Obchodzący 70. rocznicę ślubu (kamienne gody) państwo Marianna i Józef Jaskułowie byli specjalnymi gośćmi uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, która odbyła się wczoraj w Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi.

W ławach zajmowanych na co dzień przez radnych zasiadło 25 z 32 zaproszonych par. Wielu z nich towarzyszyli najbliżsi - dzieci, wnuki oraz przyjaciele. Oprócz państwa Jaskułów, mogących poszczycić się rekordową liczbą wspólnie przeżytych lat, na sali byli też inni weterani małżeńskiego pożycia: obchodzący 65. rocznicę Pelagia i Franciszek Trajdeccy oraz mogący pochwalić się 60-letnim stażem Lucyna i Bronisław Kamoccy.

- Witam wzorowe żony i przykładnych mężów - przemówiła do zebranych prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która wręczała seniorom medale nadane przez prezydenta RP. - Medale, które dziś państwu wręczę, są szczególne i wyjątkowe. To jedyne wyróżnienie, które można otrzymać wyłącznie we dwoje. Jest wyrazem uznania za to, że wytrwaliście w miłości i byliście wierni złożonej co najmniej 50 lat temu przysiędze. Jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które czasami gubią swoje piękne uczucia z początku znajomości.

Jedną z uhonorowanych par byli Barbara i Romuald Kamieńscy, którzy wspólnie przeżyli 55 lat. Nie mają jednej prostej rady, jak szczęśliwe wspólnie żyć.

- Kłócić się i godzić. Wyciągać pozytywy, chować negatywy - mówi pani Barbara.

- Największe awantury zdarzają się o rzeczy całkiem nieważne, zatem nie należy przesadzać z małostkowością - dodaje pan Romuald.

Wspólnie polecają wybaczać sobie nawzajem drobne wady, bo ideały przecież nie istnieją.

- Ba! Powiedziałabym, że pod tym względem wraz z wiekiem robi się chyba nawet gorzej... Wad człowiekowi przybywa - mówi z uśmiechem pani Barbara.

Uroczystość zakończyła się przy dźwiękach marszu Mendelssohna.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.