Od 70 lat razem przez życie!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Od 70 lat razem przez życie!

Piotr Jach

Obchodzący 70. rocznicę ślubu (kamienne gody) państwo Marianna i Józef Jaskułowie byli specjalnymi gośćmi uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, która odbyła się wczoraj w Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi.

W ławach zajmowanych na co dzień przez radnych zasiadło 25 z 32 zaproszonych par. Wielu z nich towarzyszyli najbliżsi - dzieci, wnuki oraz przyjaciele. Oprócz państwa Jaskułów, mogących poszczycić się rekordową liczbą wspólnie przeżytych lat, na sali byli też inni weterani małżeńskiego pożycia: obchodzący 65. rocznicę Pelagia i Franciszek Trajdeccy oraz mogący pochwalić się 60-letnim stażem Lucyna i Bronisław Kamoccy.

- Witam wzorowe żony i przykładnych mężów - przemówiła do zebranych prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która wręczała seniorom medale nadane przez prezydenta RP. - Medale, które dziś państwu wręczę, są szczególne i wyjątkowe. To jedyne wyróżnienie, które można otrzymać wyłącznie we dwoje. Jest wyrazem uznania za to, że wytrwaliście w miłości i byliście wierni złożonej co najmniej 50 lat temu przysiędze. Jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które czasami gubią swoje piękne uczucia z początku znajomości.

Jedną z uhonorowanych par byli Barbara i Romuald Kamieńscy, którzy wspólnie przeżyli 55 lat. Nie mają jednej prostej rady, jak szczęśliwe wspólnie żyć.

- Kłócić się i godzić. Wyciągać pozytywy, chować negatywy - mówi pani Barbara.

- Największe awantury zdarzają się o rzeczy całkiem nieważne, zatem nie należy przesadzać z małostkowością - dodaje pan Romuald.

Wspólnie polecają wybaczać sobie nawzajem drobne wady, bo ideały przecież nie istnieją.

- Ba! Powiedziałabym, że pod tym względem wraz z wiekiem robi się chyba nawet gorzej... Wad człowiekowi przybywa - mówi z uśmiechem pani Barbara.

Uroczystość zakończyła się przy dźwiękach marszu Mendelssohna.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.