O krok od tragedii. Znowu wypadek na torach

Czytaj dalej
Fot. Adam Wójcik
Marzena Sutryk

O krok od tragedii. Znowu wypadek na torach

Marzena Sutryk

Wczoraj rano pod Koszalinem doszło do kolejnego wypadku na torach Kierowca hondy wjechał pod pociąg. Mężczyzna miał szczęście, że przeżył.

To kolejny wypadek na torach w powiecie koszalińskim na przestrzeni ostatnich dni. Do wczorajszego zdarzenia doszło ok. godz. 6.30 w miejscowości Giezkowo w gminie Świeszyno. Na drodze panowały wtedy dość dobre warunki.

21-letni kierowca hondy, jadąc od strony Koszalina, najprawdopodobniej nie zastosował się do znaku STOP na przejeździe kolejowym. Wjechał wprost pod pociąg relacji Słupsk - Przemyśl.

Młody mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała (miał m.in. urazy głowy) został przewieziony do koszalińskiego szpitala.

Przypomnijmy, we wtorek krótko przed godziną 20, do tragicznego w skutkach wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Uliszki między Koszalinem a Kołobrzegiem (droga krajowa nr 11). Zginęła tam 20-letnia kobieta. Kierująca peugeotem 206, zjeżdżając z drogi krajowej nr 11 w stronę miejscowości Dworek wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Kołobrzeg - Koszalin. 20-latki nie udało się uratować. Zmarła na miejscu.

- Biorąc pod uwagę statystyki wypadków drogowych, okazuje się, że przejazdy kolejowe są jednymi z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze - mówi mł. asp. Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji.

Policjanci apelują do kierowców, aby zbliżając się do miejsca, w którym tory kolejowe przecinają się z drogą, zachowali szczególną ostrożność. Zwłaszcza tam, gdzie nie są zamontowane rogatki kolejowe.

- Rzekomo każdy o tym wie, ale najwyraźniej nie każdy pamięta, a mianowicie: na widok znaku STOP przed przejazdem, należy bezwzględnie zatrzymać pojazd, a następnie upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg - mówi Monika Kosiec.

- Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy zwolnić oraz upewnić się, czy po torach nie jedzie pociąg. W przypadku przejazdów wielotorowych nigdy nie należy wjeżdżać na tory bezpośrednio po przejechaniu pociągu, trzeba zaczekać aż pociąg odjedzie na taką odległość, abyśmy mogli stwierdzić, czy po innych torach nie poruszają się inne pociągi.

Na przejazdach kolejowych należy uważać szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Dojeżdżając do przejazdu, należy poruszać się z taką prędkością, by w razie potrzeby można było zatrzymać pojazd przed torami kolejowymi.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.