Krzysztof Spychała

Nowy woonerf na Pogonowskiego

Prace na ul. Pogonowskiego od Legionów do 1 Maja dobiegły końca. Prace na ul. Pogonowskiego od Legionów do 1 Maja dobiegły końca.
Krzysztof Spychała

Na ul. Lipowej podwórzec cieszy oko Najdłuższy woonerf w Łodzi (a zapewne i w Polsce) powstaje na ul. Pogonowskiego Gotowy jest jego pierwszy odcinek.

Dobiegł końca pierwszy etap prac przy budowie woonerfu na ul. Pogonowskiego, od ul. Legionów do al. 1 Maja. Wykonawca właśnie zgłosił go do odbioru technicznego.

Zaniedbana do tej pory ulica już zmieniła się nie do poznania. Zwężona została jezdnia i uspokojony ruch, inaczej zorganizowano miejsca parkingowe - auta w wydzielonych zatoczkach stają prostopadle do krawężnika, oznakowano na niebiesko miejsca dla inwalidów. Zupełnie inaczej wygląda sama jezdnia - zamiast asfaltu położono kostkę, ustawiono ławki, tworząc enklawy wypoczynkowe. A przede wszystkim znalazło się tu dużo zieleni, zarówno niskiej, jak i drzew. Tych na odcinku do ul. Zielonej posadzonych zostanie aż 120.

Bo to nie koniec, podpisano już umowy z wykonawcą na dalszą przebudowę ul. Pogonowskiego - aż do ulicy Zielonej. Prace rozpoczną się w sierpniu, kosztować będą około 4 mln 700 tys. złotych, a w ich ramach powstanie m.in. niewielki plac zabaw. Ten odcinek zresztą miał powstać już w ubiegłym roku, ale oferty zgłoszone w przetargu znacznie przekraczały środki, którymi dysponowało miasto.

Po zakończeniu robót ul. Pogonowskiego będzie najdłuższym podwórcem w Polsce, o długości blisko 500 metrów.

Z tą samą firmą podpisano również umowę na wykonanie woonerfu w al. 1 Maja pomiędzy ul. Gdańską a ul. Wólczańską oraz na samej Wólczańskiej, od Próchnika do ulicy Więckowskiego.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą dbali o to, co zostało zrobione, bo cały program zmiany oblicza Starego Polesia powstał na ich wniosek - ze środków z budżetu obywatelskiego - mówi Edyta Westrych- Maćkowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Krzysztof Spychała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.