Agnieszka Jedlińska

Nowoczesny basen w Łodzi skończą w... grudniu

Niecka olimpijskiego basenu jest już niemal gotowa, trwa budowa dwóch pozostałych, mniejszych basenów. Fot. Paweł Łacheta, UMŁ Niecka olimpijskiego basenu jest już niemal gotowa, trwa budowa dwóch pozostałych, mniejszych basenów.
Agnieszka Jedlińska

Pełną parą idą prace przy budowie najnowocześniejszego odkrytego basenu w Łodzi. Pierwsze kąpiele w kompleksie Anilana - w przyszłym roku.

Na terenie kompleksu basenów Anilana przy ul. Sobolowej prace budowlane idą pełną parą.

Nowoczesna niecka basenu olimpijskiego (długość toru 50 metrów, głębokość 1,10 m), wyłożona stalą, jest już niemal gotowa. Trwają ostatnie prace przy betonowym dnie, na który zostaną położone specjalne płyty stalowe.

- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, bo stalowy basen jest nie tylko ładniejszy od tradycyjnego, wyłożonego kaflami, ale jest też bardziej higieniczny, łatwiej go posprzątać - tłumaczy Małgorzata Belta, zastępczyni dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. - To będzie bardzo nowoczesny basen z certyfikatem do rozgrywania zawodów pływackich.

Obok basenu powstanie trybuna dla 200 widzów, plaża oraz trawnik, na którym będzie można położyć koc lub postawić leżak.

Na terenie dawnej pływalni Anilana powstaną jeszcze dwa mniejsze baseny. Jeden o powierzchni 500 metrów kwadratowych i głębokości 1,25 m oraz brodzik dla maluchów o powierzchni 130 metrów kwadratowych i głębokości od 0 do 30 cm. W ich sąsiedztwie będzie plac zabaw z wodnymi zabawkami dla dzieci, wiszące leżanki i ławki, masaże podwodne, gejzery, armatka wodna, bicze wodne, wodospad. Na terenie budowy gotowe są już: budynek technologii wody (trwa wyposażanie w sprzęt) oraz komory techniczne ze zbiornikami przelewowymi. Wokół jest już wyłożony kostką brukową parking na 70 miejsc (w tym 4 dla niepełnosprawnych). Wkrótce staną tam też stojaki na 50 rowerów.

- Inwestycja ma być oddana do użytku 10 grudnia, ale liczymy na to, że będzie piękna jesień i już po wakacjach będziemy mogli zaprezentować baseny, i ich najbliższe otoczenie, w pełnej krasie - dodaje Małgorzata Belta.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.