Nowe miejsce na kulinarnej mapie Łodzi - Trendy 2018 [VIDEO]

Czytaj dalej

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Łodzi - Trendy 2018 [VIDEO]

MM Trendy, to projekt lifestyle’owy, który funkcjonuje w wielu miastach Polski w formie magazynu drukowanego. W Łodzi, postanowiliśmy zmodyfikować formę i realizować MM Trendy w formie video.

Źródło: Brak

Chcemy wspierać łódzkie marki i pokazać Wam - naszym użytkownikom – kreatywną stronę miasta, obfitą w modę, design, restauracje, ośrodki sztuki…

Żywimy nadzieję, że projekt MM Trendy stanie się źródłem inspiracji dla miłośników szeroko pojętej kultury, żądnych nowinek designerów, branżowych profesjonalistów, a przede wszystkim dla mieszkańców Łodzi.

To miejsce, w którym dowiecie się jaki spektakl wybrać się do teatru, gdzie pójść do fryzjera, w jakim miejscu bawić się w weekend, w jakich restauracjach zjeść dobrą kolację oraz w jakim butiku kupić niepowtarzalną sukienkę na sobotni wieczór.

Oprócz tego: fotografia, technologia, moda, najnowsze gadżety, media, ludzie i wiele więcej. Nasze Miasto jest trendy. Sami sprawdźcie.

W trzecim odcinku MM Trendy Łódź przedstawiamy wyjątkową Restaurację Kamienica6 w Aleksandrowie Łódzkim, która jest idealnym połączeniem nowoczesnego i eleganckiego stylu.

Polska kuchnia w nowej, niebanalnej odsłonie. Zastawa na stołach, klimatyczna muzyka w tle, pyszne jedzenie, profesjonalna obsługa, piwnica z winami - takiego miejsca brakowało w tym mieście.

Piwnica z winami robi niesamowite wrażenie, ponad 140 gatunków z całego świata oraz sommelier, który o winie wie chyba wszystko. W Kamienicy nr 6 takim jest Przemysław Kowalski, członek American Sommelier Association w USA, w której ukończył kursy specjalistyczne m. in. kurs zaawansowanych technik oceny wina w ciemno. Założyciel Akademii Wina w Łodzi. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Człowiek z ogromną wiedzą , który połączył pracę ze swoją największą pasją. To właśnie on opowie na czym polega zawód sommeliera oraz doradzi jaki smak wina wybrać.

Teraz trochę o kuchni w Kamienicy nr 6, polskie produkty od lokalnych dostawców. Kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu. Szefem kuchni jest Przemysław Wieloch, który swoją przygodę z gotowaniem zaczął w 1997 roku.

W Kamienicy nr 6 kuchnię stworzył od początku, zadbał o każdy detal, by wszystko było idealne. Wybierał zastawę, szukał lokalnych dostawców, zajmował się wyposażeniem kuchni i, co najważniejsze, udało mu się stworzyć miejsce, w którym jedzenie jest rewelacyjne. Mięso z Szadku, kozi ser z Głowna, ryby z Bełdowa i długo by wymieniać co jeszcze. A wszystko świeże i ekologiczne.

Szef kuchni współpracuje z ludźmi, którzy znają się na najlepszych produktach. Karty dań będą sezonowe, więc co miesiąc możemy spodziewać się nowego menu. Daje to możliwość odkrywania nowych smaków. Szef kuchni Przemysław Wieloch samodzielnie wypieka chleb dla Gości. Ma na to własną recepturę, dzięki temu smak pieczywa jest nie do opisania. Zdolny człowiek z wielka pasją do gotowania, co widać na talerzach. Jego dania są dziełami sztuki, które niesamowicie smakują.

Lokal ma własny parking, dwie sale restauracyjne, vip-room, salę konferencyjną, bankietową oraz pokoje hotelowe. To idealne miejsce na spotkania biznesowe, konferencje, jak i na obiady rodzinne, gdyż lokal przystosowany jest również dla dzieci, które znajdą tam pokój zabaw oraz menu dla najmłodszych.

Podsumowując, Kamienica nr 6 to miejsce stworzone dla smakoszy win i osób ciekawych nowych smaków. To niesamowite, że udało się stworzyć tak dobrą restaurację w tak małym mieście jakim jest Aleksandrów Łódzki.

kamienica6.pl
www.facebook.com/kamienica6

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.