Nowe Centrum Łodzi. Patroni nowych ulic

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Nowe Centrum Łodzi. Patroni nowych ulic

Mirosław Malinowski

Aleje łódzkich fabrykantów tj. Scheiblerów, Poznańskich i Grohmanów oraz ulica reżysera Wojciecha Jerzego Hasa - takie są propozycje nazw dla czterech głównych ulic w rejonie dworca Fabrycznego.

Projekty uchwał, sporządzone w wyniku konsultacji z łodzianami, zostaną przedstawione na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Łodzi.

- W konsultacjach nad nazewnictwem ulic w Nowym Centrum Łodzi wzięło udział ponad 800 osób. Zgłoszonych zostało ponad sto różnych propozycji nazw - mówi Grzegorz Justyński, dyrektor biura ds. partycypacji społecznej w Urzędzie Miasta Łodzi. - Wybrane zostały te, które się najczęściej się powtarzały.

Na razie projekty uchwał obejmują 8 nazw ulic. Aleja Poznańskich ma biec od północnej strony dworca (od ul. Kilińskiego na wschód), a od południowej strony będzie ulica Krzysztofa Kieślowskiego.

Obie będą dochodzić do szerokiej alei Scheiblerów, która biegnie po wschodniej stronie dworca i łączy ul. Narutowicza z ul. Tuwima. Z kolei ulica biegnąca od północnej strony EC1 (od ul. Kilińskiego do al. Scheiblerów) będzie się nazywać ul. Hasa, a jej przedłużenie (pod al. Scheiblerów do al. Kopcińskiego) będzie aleją Grohmanów.

- W wyniku konsultacji okazało się, że łodzianie nie chcą nazw ulic dotyczących tylko jednej tematyki, stąd też są i ulice nawiązujące do rodów fabrykanckich i do filmowców - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Na sesji zostanie nazwanych 8 miejsc w Nowym Centrum Łodzi.

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.