(JED)

Nowa biblioteka w Łodzi, czytelnicy nie są zadowoleni, bo pomieszczenie jest mniejsze niż poprzedni lokal

Nowa biblioteka w Łodzi, czytelnicy nie są zadowoleni, bo pomieszczenie jest mniejsze niż poprzedni lokal Fot. Krzysztof Szymczak
(JED)

Na mapie Łodzi przybyła nowa "stara" biblioteka.To Miejska Biblioteka im. Reymonta na ul. Zaolziańskiej 49. Niestety seniorzy, którzy z placówki korzystają najczęściej nie są z przeprowadzki zadowoleni. Dali temu wyraz w czasie uroczystości otwarcia lokalu. W czasie przemowy wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego: Oddajemy do użytku nowy, piękny, przestronny i nowoczesny lokal przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - w sali podniósł się krzyk. Zgromadzeni w bibliotece seniorzy zaczęli jeden przez drugiego krzyczeć, że warunki wcale nie są lepsze, tylko gorsze, nawet tragiczne, bo poprzednia biblioteka była większa, przestronna z czytelnią i salą dla dzieci i oni nie są z tej zamiany zadowoleni. Po krótkim zamieszaniu seniorzy pozwolili kontynuować uroczystość otwarcia. Wiceprezydent zapowiedział więc, że w miarę potrzeb będą środki na przebicie ściany do sąsiedniego lokalu i adaptacja go na potrzeby biblioteki.

Poprzednio biblioteka mieściła się w budynku dawnej restauracji "Rajdowa" przy ul. Paderewskiego 11a na piętrze. W ramach łódzkiego programu kreowania łatwo dostępnej i pozbawionej barier architektonicznych przestrzeni bibliotecznej Filię nr 64 Biblioteki Miejskiej przeniesiono na parter budynku przy ul. Zaolziańskiej 49, która jest pozbawiona barier architektonicznych i łatwo dostępna dla czytelników w każdym wieku.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(JED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.