Nocny pościg ulicami Łodzi

Czytaj dalej
Piotr Jach

Nocny pościg ulicami Łodzi

Piotr Jach

Kilka minut po godz. 23 w nocy z soboty na niedzielę jeden z jadących ul. Piotrkowską (na wysokości nr 130) taksówkarzy na widok radiowozu straży miejskiej gwałtownie zawrócił i ruszył w kierunku ul. Nawrot.

Strażnicy włączyli „koguta” i pojechali za nim. Taksówkarz chciał skręcić w lewo w ul. Sienkiewicza. Drogę zablokował mu jednak motocyklista, który stanął przed przejściem dla pieszych na czerwonym świetle. Radiowóz podjechał do taksówki, a jeden ze strażników wyskoczył, by zatrzymać kierowcę. Ten, omijając motocyklistę, skręcił w Sienkiewicza i popędził w stronę ul. Narutowicza. Fiat panda strażników miejskich nie miał szans w pościgu za mercedesem, który skręcił w ul. Narutowicza, potem w ul. Wschodnią i zniknął strażnikom z oczu.

Funkcjonariusze zapisali jednak jego numery, co uwiecznił na filmie reporter „Expressu”, towarzyszący strażnikom miejskim w kontroli, którą prowadzili wspólnie z pracownikami UMŁ, Urzędu Skarbowego, funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz policji.

- Ustalenie kierującego nie będzie trudne - zapowiadają strażnicy.

Godzinę wcześniej uciec próbował im inny taksówkarz, który jadąc ul. Piotrkowską od strony pl. Wolności przejechał przez skrzyżowanie z ul. Struga na wprost, łamiąc nakaz skrętu w prawo. Na widok strażników zawrócił i chciał uciec do ul. Moniuszki, ale nie śmiał przebić się przez tłum pieszych przy pasażu Rubinsteina. Został zatrzymany i ukarany 200-złotowym mandatem.

Podczas kontroli sprawdzano, czy tasksówkarze mają badania lekarskie i psychologiczne, licencje, kasy fiskalne, taksometry i czy nie stoją za długo na Piotrkowskiej (od al. Piłsudskiego do pl. Wolności wolno im wjechać na Pietrynę z klientem lub po klienta, ale nie parkować).

Za złamanie tego zakazu (oraz inne wykroczenia) straż miejska ukarała mandatami kilkunastu kierowców, w tym trzech nie będących taksówkarzami.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.