Niezwykły gest. Pani Zofia oddała swoje włosy na peruki dla chorych

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Magdalena Jach

Niezwykły gest. Pani Zofia oddała swoje włosy na peruki dla chorych

Magdalena Jach

Zofia Pawłowska-Jarosik, 78-letnia łodzianka wczoraj po raz pierwszy w życiu była u fryzjera. A to dlatego, że swoje włosy postanowiła oddać na peruki dla chorujących na raka kobiet!

Mimo że nosiła je przez całe życie, rozstawała się z nimi z szerokim uśmiechem. Tak wyjątkowej klientki w salonie Klimczak Hair Designers przy ul. Łanowej 27 jeszcze nie było!

- Żadna z pań i dziewczyn, które przekazały za naszym pośrednictwem włosy na peruki, nie miała ich tak długich, jak pani Zosia . Aż 85 centymetrów! - przyznaje fryzjerka Anna Maciejewska. - Nigdy nie były farbowane. Są naturalne, w jasnorudym kolorze, mocne i gęste.

Przed obcięciem zostały one dokładnie umyte szamponem bezzapachowym oraz wysuszone i zaplecione w kilka warkoczyków. Warkoczyki, zapakowane w specjalną kopertę wyłożoną folią, trafią do Warszawy do fundacji Rak’n’Roll.

- Powstaną z nich peruczki dla dziewczyn i kobiet walczących z ciężką chorobą, poddających się wyniszczającym terapiom - mówi pani Zofia. - Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę pomóc, że ktoś z tych moich włosów skorzysta, a nie to, jaką ja teraz będę miała fryzurę.

Wiele osób pytało panią Zosię, czy nie żal jej tak pięknych, oryginalnych włosów. Czesane w efektowny kok czy warkocz stanowiły jej naturalną ozdobę. Ona jednak podkreśla, że absolutnie nie! Cieszy się, że może w ten sposób być dla kogoś wsparciem. I apeluje:

- Dziewczęta, zapuszczajcie włosy jak najdłużej, żeby było co obcinać! I nigdy nie traćcie poczucia humoru.

Takie pozytywne nastawienie do życia sprawia, że pani Zofia zawsze była i jest niezwykle aktywna. Pracowała zawodowo w straży pożarnej, a potem oddała się swojej pasji - ogrodnictwu - jako bardzo aktywny działkowiec. Dziś już prac na działce nie pracuje, ale prowadzi bloga jako Ciotka Malinka. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Publikuje w nim też przepisy kulinarne i porady żywieniowe oraz wiersze.

W nowej fryzurze, którą wyczarowała Anna Maciejewska, pani Zofia prezentuje się fantastycznie! Za przyłączenie się do akcji „Daj włos” otrzymała specjalne podziękowania od fundacji Rak’n’Roll.

Magdalena Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.