Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, ale i dla dorosłych klientów Galerii Łódzkiej

Czytaj dalej

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, ale i dla dorosłych klientów Galerii Łódzkiej

Rozmowa z Beatą Stefańską, dyrektorem Galerii Łódzkiej.

Jakie atrakcje przygotowała z okazji Dnia Dziecka Galeria Łódzka?

2 czerwca zapraszamy na wielką przygodę z kostką Rubika. To już druga edycja wydarzenia, podczas którego odbędą się pokazy mistrzów oraz otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży. Okazuje się, że w dobie gier komputerowych, VR-u, czy multimediów, kostka zyskuje na popularności.

Ta z pozoru „dziecinna zabawka” uczy analitycznego myślenia, kreatywności, wyciągania wniosków. W sobotę klienci Galerii Łódzkiej będą mogli przekonać się, jaki potencjał drzemie w tym kolorowym kubiku. Dla uczestników Dnia Dziecka przygotowaliśmy m.in. turniej speedcubingu - czyli układania kostki na czas. Nie zabraknie też widowiskowych konkurencji, takich jak ułożenie kostki jedną ręką, czy z zamkniętymi oczami. Odwiedzą nas również goście specjalni znani z programów takich jak „Mam Talent”, czy „The Brain - Genialny Umysł”.

Czy układanie kostki Rubika i zagadki detektywistyczne to zabawy wyłącznie dla dzieci?

Kostka Rubika nieustająco zachwyca swoim geniuszem, a jej fani „nie mają wieku”. Aby ułożyć kostkę potrzebne jest nauczenie się blisko 120 algorytmów, opanowanie technik pamięciowych i skojarzeń. Zatem nie jest to „zabawa” wyłącznie dla dzieci. Nie zapominamy jednak o najmłodszej grupie klientów, która z pewnością doceni przygotowane na ten dzień „Centrum Zagadek Detektywistycznych”.

Ponadto wszyscy, którzy w sobotę odwiedzą Galerię Łódzką będą mogli podziwiać mozaikowe obrazy stworzone z kostek Rubika. Z kubików zostaną ułożone wizerunki bajkowych postaci: Kucyka Rainbowdash, Harry Pottera, Króla Lwa, Minionka, Pikachu oraz znanego wszystkim, leniwego kota Garfielda. Dzień Dziecka z kostką Rubika to propozycja dla całej rodziny.

Co mogą wygrać uczestnicy wydarzeń zaplanowanych przez Galerię Łódzką?

Dla uczestników turniejów oraz warsztatów przygotowaliśmy liczne upominki takie, jak maskotki czy oryginalne kostki Rubika. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. W sobotę warto zawitać do Galerii Łódzkiej. Serdecznie zapraszamy i liczymy na „pełen skład”!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.