Nie tylko Ich Troje leci do Przylepu

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Nie tylko Ich Troje leci do Przylepu

Leszek Kalinowski

O związkach z Przylepem, lataniu, koncercie jubileuszowym rozmawiamy z liderem zespołu Ich Troje - Michałem Wiśniewskim

Zespół Ich Troje będzie gwiazdą obchodów 60-lecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej i Festynu Lotniczego dla Dzieci?

Jest mi bardzo miło, że zostałem zaproszony do Zielonej Góry Przylepu, gdzie z przyjemnością zaśpiewam z zespołem. Ciągle pamiętam nasz wielki koncert na płycie lotniska w 2004 roku. Był ona dla nas bardzo ważny z wielu względów. Z chęcią tu wracamy, a dawno nas u was nie było. Cieszę się, że będę mógł świętować jubileusz Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Bo jest mi bliski…

Dlaczego?
To mój rodzimy aeroklub. Od 15 lat jestem aktywnym pilotem. To właśnie w Zielonej Górze Przylepie zdawałem swoją licencję. Mam więc szczególny sentyment do tego miejsca. Od tego czasu wylatałem 800 godzin jako dowódca statku powietrznego. Ktoś może sobie wyobrazić, że maskotka polskiego lotnictwa wygląda inaczej? No chyba nie… Moja przygoda z lotnictwem to nie ogranicza się tylko do startów i lądowań.

Proszę, więc zdradzić, na czym jeszcze ona polega?

Startuje taki program dla młodzieży „Orle gniazdo”. Wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej będziemy starali się namawiać do szkolenia lotniczego młode osoby, które dziś grają w różne gry komputerowe. Chcemy zachęcić je do aktywności. Zainteresować tym, by rozwijali swoją frazeologię angielską lotniczą Po prostu, żeby produktywnie spędzali czas.

Czas warto będzie spędzić z wami 3 czerwca...

Wszystkie pogłoski o śmierci naszego zespołu są przedwczesne. Trzymamy się bardzo dobrze. Jesteśmy właśnie po Juwenaliach w Rzeszowie, na których było 20 tysięcy roku. Mamy nadzieję, że tyle samo zjawi się na lotnisku na jubileuszu aeroklubu, bo atrakcji będzie wiele. Przyjedziemy dużym zespołem, zbudujemy specjalną scenę. To będzie nie tylko widowisko wspomnieniowe, ale zaprezentujemy piosenki z nowej płyty. Dodam tylko, że nie będzie mnie w tym roku w Opolu. Całą tę energię przekładamy na Zieloną Górę. Damy z siebie wszystko.

3 czerwca w godz. 12.00 - 21.00 - Festyn Lotniczy z okazji 60-lecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej i Dnia Dziecka

W programie pokazy lotnicze (najlepsze grupy akrobatyczne, w tym FireFlies z Wielkiej Brytanii, widowisko świetlne Marka Choima), gry i zabawy dla dzieci (basen z rybkami, malowanie twarzy, zabawy językowe, warsztaty ekologiczne, pokazy doświadczalne, trampoliny).Uruchomione zostaną darmowe autobusy MZK.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.