Nie będzie tańszych migawek MPK - przynajmniej na razie

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Nie będzie tańszych migawek MPK - przynajmniej na razie

Mirosław Malinowski

Miały być zmiany korzystne dla pasażerów łódzkiego MPK. Niestety, przynajmniej na razie, za migawki pasażerowie będą płacić tak, jak dotychczas. Seniorzy, czyli osoby w wieku 65 lat i więcej, nie będą mogli na razie kupić rocznych migawek na wszystkie linie MPK w cenie 50 zł. Projekt uchwały autorstwa trzech radnych PiS: Marcina Zalewskiego, Sebastiana Bulaka i Bartłomieja Dyba-Bojarskiego został odrzucony przez koalicję PO-SLD.

Jednak przedstawiciele koalicji nie byli przeciwni samej idei obniżenia cen biletów dla seniorów, a chcieli, by stosowny zapis znalazł się w nowej taryfie opłat za przejazdy, nad którą trwają prace.

Może ona zostać wprowadzona już nawet od nowego roku. Radni PiS szacowali, że skorzystałoby z niej około 25 tys. łodzian, czyli mniej niż połowa osób w wieku 65 - 70 lat mieszkających w Łodzi (osoby w wieku ponad 70 lat mogą jeździć komunikacją miejską za darmo). Ulgowe bilety dla seniorów funkcjonują już w Warszawie i Poznaniu. Do Rady Miejskiej trafił też projekt bezpłatnych przejazdów dla uczniów podstawówek.

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.