Nie będzie tańszych migawek MPK - przynajmniej na razie

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Nie będzie tańszych migawek MPK - przynajmniej na razie

Mirosław Malinowski

Miały być zmiany korzystne dla pasażerów łódzkiego MPK. Niestety, przynajmniej na razie, za migawki pasażerowie będą płacić tak, jak dotychczas. Seniorzy, czyli osoby w wieku 65 lat i więcej, nie będą mogli na razie kupić rocznych migawek na wszystkie linie MPK w cenie 50 zł. Projekt uchwały autorstwa trzech radnych PiS: Marcina Zalewskiego, Sebastiana Bulaka i Bartłomieja Dyba-Bojarskiego został odrzucony przez koalicję PO-SLD.

Jednak przedstawiciele koalicji nie byli przeciwni samej idei obniżenia cen biletów dla seniorów, a chcieli, by stosowny zapis znalazł się w nowej taryfie opłat za przejazdy, nad którą trwają prace.

Może ona zostać wprowadzona już nawet od nowego roku. Radni PiS szacowali, że skorzystałoby z niej około 25 tys. łodzian, czyli mniej niż połowa osób w wieku 65 - 70 lat mieszkających w Łodzi (osoby w wieku ponad 70 lat mogą jeździć komunikacją miejską za darmo). Ulgowe bilety dla seniorów funkcjonują już w Warszawie i Poznaniu. Do Rady Miejskiej trafił też projekt bezpłatnych przejazdów dla uczniów podstawówek.

Mirosław Malinowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.