Nasze łódzkie Miss

Czytaj dalej
Piotr Jach

Nasze łódzkie Miss

Piotr Jach

Mamy Miss! A nawet dwie. Już od kilku lat w Łodzi, tak jak w całej Polsce, odbywają się dwa konkursy na najpiękniejszą mieszkankę regionu: Miss Ziemi Łódzkiej (regionalne eliminacje do wyborów Miss Polski) oraz Miss Polonia Województwa Łódzkiego (regionalne eliminacje do wyborów Miss Polonia).

W tym roku w obu triumfowały śliczne łodzianki, długonogie blondynki, czyli odpowiednio: Marta Ziębakowska i Roksana Karolak. I jest pewien kłopot, bo choćby nie wiadomo czym odwracać sobie uwagę, to aż korci, by obie piękności porównać.

Chronologicznie, bo w tym roku wcześniej koronę włożono na skronie Miss Ziemi Łódzkiej, zacznijmy od Marty Ziębakowskiej. Ma 20 lat, studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku lekarskim. Przyszła pani doktor ma 173 cm wzrostu i znakomite wymiary: 89-63-89. Zdjęcia nie oddają szczupłości jej wysportowanej sylwetki, o którą dba biegając i uczęszczając na siłownię, do czego szczególnie przykładała się przed finałową galą wyborów Miss Ziemi Łódzkiej. To poliglotka: poza obowiązkowym językiem angielskim włada też hiszpańskim i francuskim, szlifuje niemiecki. Wymagające studia nie zostawiają jej wiele wolnego czasu na rozrywki. Zreszą, jak sama mówi, medycyna to także jej hobby.

Roksana Karolak, panująca zaledwie od tygodnia Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2017, jest tegoroczną absolwentką renomowanego łódzkiego III LO. Odebrała świadectwo maturalne w dzień gali konkursu. Od Miss Ziemi Łódzkiej jest wyższa o 2 cm. Wymiary niemal identyczne: 82-63-89. Uwodzi dziewczęcością, choć w konkursach piękności okazuje się... weteranką. Po raz pierwszy ciężar korony na skroniach poczuła już bowiem dwa lata temu, zwyciężając w wyborach Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego 2015. A żeby było jeszcze ciekawiej, wcześniej próbowała swoich sił w Miss Ziemi Łódzkiej Nastolatek, gdzie miała okazję zaprzyjaźnić się z Karoliną Banach, późniejszą Miss Ziemi Łódzkiej 2016, która zresztą kibicowała jej podczas tegorocznej gali Miss Nastolatek Województwa Łódzkiego.

Roksana jest modelką i fotomodelką. W wolnym czasie lubi czytać. Chce studiować prawo lub ewentualnie dziennikarstwo.

Występu Marty Ziębakowskiej w finale konkursu Miss Polski można być już pewnym od ponad tygodnia (półfinał odbył się pod koniec czerwca w Kozienicach; wraz z Martą na ogólnopolskiej galifinałowej wyborów nasz region będzie reprezentować I Wicemiss Ziemi Łódzkiej Karolina Źródłowska oraz - niespodzianka - kutnowianka Oliwia Walczak, która weszła do półfinału z castingu ogólnopolskiego). Sprawa dalszego udziału Roksany Karolak w konkursie Miss Polonia 2017 rozstrzygnęła się dopiero wczoraj. Za obie dziewczyny kciuki.

A porównania? Jeśli ktoś naprawdę musi, niech porównuje sobie sam, na prywatny użytek. My obie Misski, jak to się mówi, „kupujemy” bez targowania.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.