Nastolatki przerażone i zmęczone - jazda w burzy z piorunami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Nastolatki przerażone i zmęczone - jazda w burzy z piorunami

Sławomir Bobbe

Dziewięć godzin w pociągu spędzili pasażerowie jadący z Gdańska do Bydgoszczy. W całkowitej ciemności, wśród szalejącej burzy i piorunów.

Cztery nastolatki z Bydgoszczy chciały uczcić zakończenie roku szkolnego i pojechały na wycieczkę na plażę w Sopocie. Wyjechały w poniedziałek rano, wrócić miały w poniedziałek wieczorem. Ale... nie wróciły.

- Pociąg z Gdańska jedzie do Bydgoszczy niecałe dwie godziny. W poniedziałek startował z Gdańska o godzinie 21.00, córka w Bydgoszczy pojawiła się jednak dopiero o 6.15. Podróż zajęła jej ponad 9 godzin - mówi zirytowany ojciec jednej z nastolatek.

Odjazd planowany

- Wyjazd odbył się planowo, ale już w okolicy Pruszcza Gdańskiego pociąg nieoczekiwanie stanął. Z komunikatów pogodowych wynikało, że nad tym terenem przechodzi potężna burza. Ta prawdopodobnie przewróciła drzewo, które uderzyło w pociąg - relacjonuje bydgoszczanin.

Wypadki losowe się zdarzają, wpływu na pogodę zarówno maszyniści, jak i obsługa pociągu nie mają. Mają za to wpływ na informowanie ludzi o tym, co się właściwie na trasie stało.

- Przez godzinę stali w szczerym polu i nic nie było wiadomo. Dopiero gdy dziewczyny poszły kupić coś do picia dowiedziały się, jaka jest przyczyna spóźnienia. W pociągu było już ciemno, paliły się tylko lampki awaryjne. A na zewnątrz szalała burza z piorunami - opowiada nasz rozmówca.

Po dwóch kolejnych godzinach dziewczyny znów poszły po picie. Obsługa nadal nie wiedziała, jakie będzie opóźnienie i kiedy pociąg ruszy.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.