Najpierw rekolekcje, później do szkoły. Na resztę zajęć

Czytaj dalej
Fot. archiwum gp
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Najpierw rekolekcje, później do szkoły. Na resztę zajęć

Ewa Abramczyk-Boguszewska

W tym roku nie wszyscy uczniowie mają wolne podczas rekolekcji. Niektórzy muszą iść też do szkoły na normalne zajęcia. - Dzięki temu nie przepadną im lekcje - przekonują nauczyciele.

Wielkopostne rekolekcje na stałe wpisały się już w kalendarz szkolny. Uczniowie przyzwyczaili się, że mają wtedy trzy dni wolne od zajęć. Tak przynajmniej było do tej pory, ale jak się okazuje, w tym roku wiele się zmieniło.

- W porozumieniu z księdzem proboszczem ustaliliśmy, że po rekolekcjach dzieci wracają do szkoły i mają dalej normalne lekcje - informuje Dariusz Jachowski, dyrektor Zespołu Szkół w Osielsku.

Gdzie w czasie rekolekcji zajęcia lekcyjne będą odbywały się normalnie? Czy wszystkie szkoły w regionie zrezygnowały z dni wolnych dla uczniów? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.