Nad zalewem będą dwa baseny

Czytaj dalej
Karolina Brózda

Nad zalewem będą dwa baseny

Karolina Brózda

Jest uzupełnienie projektu rewitalizacji zbiornika w Lisowicach Samorząd chce, żeby można było kąpać się nie tylko w nim, ale także w odkrytych basenach.

W podkoluszkowskich Lisowicach kąpać się będzie można nie tylko w zalewie, którego rewitalizacja niebawem się rozpocznie. W planach jest także wybudowanie tam dwóch odkrytych basenów, jednego dla dzieci, drugiego dla dorosłych.

- To uzupełnienie projektu, który składaliśmy, by przystąpić do rewitalizacji zalewu - mówi Mateusz Karwowski, doradca burmistrza Koluszek do spraw inwestycji i rozwoju gospodarczego. - Czy dostaniemy unijne dofinansowanie na budowę basenów, będzie wiadomo po wakacjach.

Basen dla dorosłych ma mieć 320 metrów kwadratowych powierzchni i 1,2 metra głębokości. Mniejszy zbiornik, o powierzchni 120 metrów kwadratowych, będzie miał niecały metr głębokości. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych, gdy znajdą się środki na realizację planów.

Natomiast od ponad miesiąca jest znany wykonawca rewitalizacji lisowickiego zalewu. Ma ona kosztować ponad 8 mln zł. Większość, czyli 5,6 mln zł, udało sie pozyskać w ramach unijnej dotacji. W projekcie czytamy, że z jednego ze zbiorników zalewu (z tego, w którym ludzie będą się kąpać) zostanie spuszczona woda i będzie on gruntownie wyczyszczony. Dookoła powstaną plaże, zjeżdżalnie, ścieżki rowerowe, place zabaw, przystanie i park linowy. Po powierzchni wody będzie można poślizgać się na nartach wodnych, gdyż zostaną zbudowane trzy specjalnie przystosowane do tego wyciągi. Ci, którzy po wodnych szaleństwach będą chcieli zregenerować siły, skorzystają z restauracji, które również są w planach rewitalizacji zalewu. Nie wiadomo, czy będą to zwykłe knajpki z tzw. fast foodem, czy miejsca, do których będzie można zaprosić rodzinę na obiad - okaże się to wtedy, kiedy znajdą się zainteresowani wynajmowaniem owych i prowadzeniem takiej działalności. Inwestor chciałby, aby nad zalewem powstały też miejsca noclegowe, ale to również będzie zależało od potencjalnych najemców.

Rewitalizacja zalewu jest zasadniczą częścią strategii rozwoju turystyki gminy Koluszki. W 2018 roku w Lisowicach zostanie zorganizowanych 10 wydarzeń promocyjnych, telewizja regionalna wyemituje 20 programów tematycznych, zostanie też wydrukowanych 10 tysięcy katalogów.

Karolina Brózda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.