Małgorzata Trzuskowska

Na parterze wybuchł gaz!

Na parterze  wybuchł gaz!
Małgorzata Trzuskowska

22-letnia kobieta zostawiła odkręcony kurek i wyszła z domu. Zapalenie światła spowodowało wybuch gazu. Lokatorka w szpitalu. Nocna ewakuacja bloku.

Silna eksplozja wstrząsnęła w nocy z piątku na sobotę trzypiętrowym blokiem przy ul. Lutomierskiej 156. Około godz. 2 w mieszkaniu na parterze wybuchł gaz. Poparzeniu uległa 22-letnia lokatorka mieszkania. Wybuch był tak silny, że runęła ściana oddzielajaca jej lokal od sąsiadów. Wypadły też szyby z okien mieszkania, niektóre wraz z framugami.

Do eksplozji doszło około godz. 2, gdy 22-latka wróciła do domu i zapaliła światło. Jak się później okazało, opuszczając mieszkanie, zostawiła odkręcony kurek w kuchence gazowej. Użycie włącznika światła było impulsem, który wywołał wybuch nagromadzonego pod jej nieobecność w mieszkaniu gazu.

- Obudził nas huk - opowiada Wiesław Morzyński z sąsiedniej klatki schodowej. - Ludzie z całego bloku wyszli na dwór, zobaczyć, co się stało. Kiedy ja znalazłem sie przed blokiem, ta dziewczyna też tam była i moczyła już ręce w misce z zimną wodą, którą ktoś jej szybko przyniósł, by pomóc zanim przyjedzie karetka. - Mówiła, że bolą ją plecy. Może rzuciło nią o coś podczas wybuchu.

Wkrótce pogotowie odwiozło kobietę do szpitala. Ma poparzone ręce i twarz. Na szczęście nikt inny nie ucierpiał.

Na czas akcji strażaków, którzy zabezpieczyli miejsce wybuchu i sprawdzali, czy w innych mieszkaniach nie ma osób potrzebujących pomocy, ewakuowano ponad 20 lokatorów bloku. Spędzili oni noc w podstawionym na miejsce zdarzenia autobusie. W sobotę wrócili już do swoich mieszkań, poza sąsiadką 22-latki, u której runęła ściana.

- Zabrały ją do siebie jej dzieci - mówili nam sąsiedzi.

W sobotę od rana przy Lutomierskiej 156 pracowała ekipa, która odbudowywała zawaloną ścianę i wstawiała nowe drzwi do mieszkań, bo w trzech przypadkach strażacy musieli je wyważyć, by sprawdzić, czy w środku nie ma poszkodowanych ludzi. Na miejscu była też policja i prokurator. Trwa badanie okoliczności zdarzenia.

Małgorzata Trzuskowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.