Na kiermasz po szkolną wyprawkę

Czytaj dalej
Magdalena Rubaszewska

Na kiermasz po szkolną wyprawkę

Magdalena Rubaszewska

Choć wciąż trwają wakacje, to na stoiskach z przyborami szkolnymi uwijają się rodzice, opiekunowie i sami zainteresowani, czyli uczniowie, dla których niebawem zabrzmi pierwszy dzwonek. Kiermasze zorganizowały hipermarkety, dyskonty, domy handlowe.

Od różnorodności i liczby artykułów składających się na szkolną wyprawkę można dostać oczopląsu. Zwłaszcza w hipermarketach oferuje się po kilkanaście różnych rodzajów kredek, mazaków, długopisów, ołówków czy piórników.

- Te najtańsze artykuły wcale nie sprzedają się najlepiej. Klienci szukają przyborów dobrych jakościowo za średnią cenę. Np. zamiast kupić długopis za złotówkę, wolą wydać pięć złotych na wyrób firmy znanej na rynku z produkcji długopisów, ołówków i kredek- mówi pracownica hipermarketu.

- Wybieram nieco lepsze artykuły, chociaż nie te najdroższe. Kiedyś, jak kupiłam ołówki za pięćdziesiąt groszy, to zaraz połmały się i poszły do śmieci. Długopis z gumką za 2,60 zł przerywał, potem w ogóle nie pisał, a gumka odpadła. Dlatego teraz kupuję zestaw - długopis, trzy wkłady i gumkę - za 30 zł - mówi Justyna Zieleniewicz, która wczoraj wraz z synami, 12-letnim Mikołajem i 9-letnim Mateuszem robiła zakupy w hipermarkecie.

Ceny są zróżnicowane. Zeszyt 16-kartkowy kosztuje 0,28 - 1,39 zł, 32-kartkowy 1,09 - 2,19 zł, 60-kartkowy 0,79 -1,99 zł, 96-kartkowy 2,09 - 3,49 zł. Za kredki w 12 kolorach trzeba zapłacić 4 zł, za kredki żelowe w 6 kolorach - 6 zł, kredki świecowe w 6 kolorach również 6 zł. Farby akwarelowe są w cenie np. 1,48 zł (12 kolorów) albo 14,69 zł (20 kolorów).

Wybór piórników jest bardzo duży. Najmniej zapłaci się za plastikową saszetkę - 3 zł. Piórnik w kształcie tuby kosztuje od 7,99 zł do 19 zł. Za piórniki z wyposażeniem, czyli z długopisem, kredkami, mazakami, linijką, temperówką i gumką - od 9,99 zł do 37 zł. Na zestaw: dwie ekierki, linijka, kątomierz - trzeba wydać od 1,19 zł do 5,29 zł, a np. cyrkiel kosztuje od 0,99 zł do 6,49 zł.

Magdalena Rubaszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.