Lila Sayed

Mrożone ryby zablokowały jezdnię

Mrożone ryby   zablokowały jezdnię
Lila Sayed

Ponad 5 godzin łódzki odcinek autostrady A2 w kierunku Warszawy był wczoraj nieprzejezdny.

Wszystko przez wypadek, do którego doszło ok. godz. 4.30 we wtorek na 369. kilometrze A2, w miejscowości Niesułków w powiecie brzezińskim. Dostawcze renault typu chłodnia zderzyło się z ciężarowym volvo (lawetą).

Do wypadku doszło nieopodal Miejsca Obsługi Podróżnych, z którego wyjeżdżało volvo. Jak ustalili policjanci, 36-letni kierowca lawety (mieszkaniec Bydgoszczy), włączając się do ruchu, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z renault. W chłodni przewożone były ryby i inne mrożonki. W momencie uderzenia towar wylądował na jezdni, natomiast samochód stanął w ogniu. Na pomoc 53-letniemu kierowcy ruszyły przypadkowe osoby. Kierowcy, którzy przejeżdżali tamtędy, zatrzymali się i sięgnęli po gaśnice. Wspólnymi siłami ugasili pożar samochodu, jeszcze zanim na miejsce przybyli strażacy z pobliskich jednostek.

Ratownicy w pierwszej kolejności zajęli się oswobodzeniem uwięzionego w kabinie samochodu 53-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna był przytomny. Został przetransportowany do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Zajęli się nim specjaliści. Nie został jeszcze przesłuchany.

Kierowca volvo był trzeźwy. Dokładną przyczynę wypadku ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach pod nadzorem prokuratuy.

Do godz. 11 autostrada A2 w kierunku Warszawy była nieprzejezdna. Jeden pas ruchu zajęły rozbite samochody, na pozostałej części zalegał rozsypany towar. Kierowców, którzy utknęli na A2, policjanci puścili pasem technicznym.

- Policjanci wyznaczyli objazdy: na A2 (węzeł Łódź Północ oraz A2 za bramkami) kierowali na Łódź. Natomiast na A1 utworzyli blokadę, żeby pojazdy nie kierowały się na Warszawę - informuje nadkom. Adam Kolasa z KWP w Łodzi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności o tej porze roku. Podczas całodziennych i jednostajnych opadów deszczu droga jest śliska i zdradliwa. Dlatego funkcjonariusze zalecają zwolnić. Będzie jeszcze gorzej, gdy na drogach pojawią się liście, na których łatwo wpaść w poślizg.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.