Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Morsowanie coraz popularniejsze na Kaszubach. Morsy z Kartuz i Przodkowa zapraszają do wspólnej zabawy

Czytaj dalej
Fot. Maciej Krajewski
Lucyna Puzdrowska, Maciej Krajewski

Morsowanie coraz popularniejsze na Kaszubach. Morsy z Kartuz i Przodkowa zapraszają do wspólnej zabawy

Lucyna Puzdrowska, Maciej Krajewski

Na Kaszubach morsowanie staje się coraz popularniejsze. Miłośnicy lodowatych kąpieli spotykają się już cyklicznie - zarówno na Złotej Górze, jak i nad Jeziorem Białym.

Spotkania morsów na Złotej Górze organizuje grupa Rowerowe Kaszuby. Już od kilku tygodni miłośnicy zimowych kąpieli spotykają się co niedzielę na morsowaniu.

- Zimą trochę mniej jeździmy na rowerach, więc pomyśleliśmy, że fajnie byłoby spróbować morsowania - mówi Robert Lewandowski, założyciel grupy Rowerowe Kaszuby. - Chyba tak już trzeci rok morsujemy, ale w tym roku postanowiliśmy robić to cyklicznie, czyli co niedzielę w samo południe właśnie tu, na Złotej Górze.

Niedzielna kąpiel 23 grudnia miała szczególne znaczenie, gdyż była dla członków grupy Rowerowe Kaszuby, ich przyjaciół oraz rodzin także spotkaniem wigilijnym. Każdy z obecnych przyniósł coś od siebie - ciasta, sałatki, drobne przekąski, ciepłe napoje. Na pomoście, pod zadaszeniem rozpalono też grilla. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

- W takim gronie i w takiej formie pierwszy raz udało nam się zorganizować, w dużym stopniu dzięki pomocy ze strony gminy Kartuzy, że mogliśmy skorzystać z tego obiektu - dodaje Robert Lewandowski.

Kartuskie morsy będą się jeszcze spotykać co niedzielę o godz. 12 aż do marca. Spotkania są otwarte dla każdego. Organizatorzy przytaczają liczne zalety morsowania: poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego, zahartowanie organizmu, zmniejszenie cellulitu czy po prostu poprawę samopoczucia. Zaznaczają przy tym, że nie jest to zajęcie dla każdego - nie powinny z takich kąpieli korzystać osoby zmagające się z chorobami kardiologicznymi, endokrynologicznymi oraz schorzeniami naczyń obwodowych i z problemami z pracą nerek.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Lucyna Puzdrowska, Maciej Krajewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.