Moje dziecko zakazili w łódzkim szpitalu bakterią E.coli - mówi mama Alicji

Czytaj dalej
Fot. Liliana Bogusiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Moje dziecko zakazili w łódzkim szpitalu bakterią E.coli - mówi mama Alicji

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

U dziewczynki urodzonej w „Rydygierze” lekarze zdiagnozowali zakażenie bakterią E.coli. Rozwinęła się sepsa. Bakterią zakażonych mogło zostać więcej dzieci.

Escherichia coli, czyli pałeczka okrężnicy, wchodzi w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka. W jelicie jest bardzo pożyteczna i nieszkodliwa. Jeśli jednak dostanie się do innych miejsc w organizmie, staje się bardzo niebezpieczna. Może spowodować zakażenie układu moczowego, zapalenie opon mózgowych, otrzewnej, ropnie różnych narządów, zapalenie płuc oraz sepsę.

Beata Gawlińska 23 lutego przez cesarskie cięcie urodziła w „Rydygierze” córeczkę. Sześć dni później okazało się, że noworodek został zakażony bakterią e.coli, co spowodowało niedrożność przewodu pokarmowego. W stanie ciężkim dziecko trafiło do szpitala im. M. Konopnickiej. Nadal jest na oddziale intensywnej opieki medycznej.

- Córeczka przeszła sepsę, przez trzy dni była zaintu-bowana, ale dzięki wspaniałej opiece lekarzy jej stan jest coraz lepszy - mówi Beata Gawli-ńska, mama Alicji. - Niestety, prawdopodobnie nie tylko ją zakażono na porodówce.

Kolejne dziecko, które może być zakażone bakterią e.coli, jest hospitalizowane na innym oddziale w „Konopnickiej”. To chłopczyk, który urodził się na tej samej sali porodowej co Alicja.

- Lekarze nie chcą mi powiedzieć, czy jest zakażony - twierdzi jego mama. - Każde moje pytanie jest zbywane.

Trzedci noworodek, również chłopczyk, urodzony w tym samym czasie w „Rydygierze”, został skierowany do szpitala na badania w kierunku zakażenia bakterią E.coli przez lekarza POZ.

Zwróciliśmy się do dyrekcji Centralnego Szpitala Klinicznego, któremu podlega szpital im. M. Konopnickiej, z zapytaniem, czy to prawda, że do placówki przyjęto dzieci urodzone w trzeciej dekadzie lutego w szpitalu im. Rydygiera z objawami zakażenia bakterią E.coli, ilu małych pacjentów przyjęto i jaki jest ich stan. W nadesłanej odpowiedzi czytamy: „(...) w ostatnim okresie czasu do Ośrodka Pediatrycznego nie zgłosiły się dzieci urodzone w trzeciej dekadzie lutego w Centrum Medycznym im. dr. L. Rydygiera z objawami zakażenia bakterią coli”.

Wczoraj z pytaniem o zakażenia bakterią E.coli w „Rydy-gierze” i podjęte w związku z nimi kroki zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Łodzi (szpital położniczy jest częścią Miejskiego Centrum Medycznego). Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.