Modny Śląsk w Katowicach: Premiera paryskiej kolekcji Teresy Rosati [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Ola Szatan

Modny Śląsk w Katowicach: Premiera paryskiej kolekcji Teresy Rosati [ZDJĘCIA]

Ola Szatan

Modny Śląsk w Katowicach: W piątek w Altusie odbyła się 3. edycja projektu "Modny Śląsk". Gośćmi byli znakomita projektantka Teresa Rosati i muzyk Daniel von Lison. ZOBACZ ZDJĘCIA

Modny Śląsk w Katowicach: W piątek w katowickim Altusie odbyła się wyjątkowa impreza, trzecia edycja projektu "Modny Śląsk", którego pomysłodawcą jest Ilona Kanclerz. Jej zaproszenie przyjęli goście z kraju i ze świata, w tym jedna z najlepszych projektantek, Teresa Rosati, która po raz pierwszy zaprezentowała swoją paryską kolekcję "Look Bacal". Nie w Łodzi, nie w Warszawie, a właśnie w Katowicach kolekcja ta miała polską premierę. Na Śląsku projektantka pojawiła się już w czwartek. Osobiście pilnowała prób przed pokazem.

- Spotkania z ludźmi mody z innych miast są dla mnie zawsze bardzo ciekawe i inspirujące. To są kolejne doświadczenia, emocje, zwłaszcza dla osób, dla których moda jest pasją niemal od dziecka - powiedziała Teresa Rosati, która modą zainteresowała się już w wieku 12 lat.

CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

Po raz kolejny mogliśmy się też przekonać, że moda i muzyka potrafią być zgranym duetem. Kolejnym z gości piątkowej gali był muzyk Daniel von Lison, dla którego wizyta na Śląsku była podróżą sentymentalną. Przyjechał zagrać w miejscu urodzenia swoich rodziców. Daniel urodził się w Niemczech, gdzie skończył też szkołę muzyczną. Specjalizuje się w komponowaniu muzyki dla różnych projektantów. Grał w całej Europie. - Na scenie jestem już od 20 lat, a teraz po raz pierwszy przyjechałem do Katowic, by zagrać na żywo podczas pokazu - powiedział Daniel von Lison.

Podczas trzeciej odsłony "Modnego Śląska" można było zobaczyć także kolekcje mody z różnych europejskich krajów (m.in. włoską) i piękną bieliznę. Odbył się ponadto finał konkursu dla projektantów, który wygrała Gabriela Hezner, za bardzo awangardowe podejście do mody.

- Taki ładnie złożony zestaw ze specjalnie przygotowaną i graną na żywo muzyką Daniela. Co nie zdarza się często. Trzecia edycja "Modnego Śląska" to wieczór, podczas którego świętujemy fakt, że Śląsk to nie tylko czarny węgiel, ale też miejsce, gdzie możemy dzielić się kulturą, modą i muzyką - powiedziała Ilona Kanclerz, twórca i organizator projektu "Modny Śląsk".

Gala "Modny Śląsk" poprzedziła Silesia Bazaar, czyli targi mody niezależnej, które dzisiaj, (20 grudnia) odbywać się będą w katowickim Spodku. Zawładnie nim kilkuset wystawców, producentów oryginalnych ubrań, ozdób czy dizajnu.

- "Modny Śląsk" wspiera tę organizację chociażby dlatego, że robią to ludzie ze Śląska - podsumowała Kanclerz. a


*Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
*Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
*Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
*Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.