Mobilne legitymacje to wygoda i krok w nowoczesność. Uczniowie V LO w Białymstoku już to wiedzą!

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Mobilne legitymacje to wygoda i krok w nowoczesność. Uczniowie V LO w Białymstoku już to wiedzą!

Magdalena Kuźmiuk

Papierowe kartoniki, które często się gubiły lub niszczyły, odeszły do lamusa. Licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego jako pierwsi w Białymstoku już korzystają z mobilnych legitymacji szkolnych. To wygoda i - jak mówią - nowoczesność, bo z telefonem żaden młody człowiek się przecież nie rozstaje.

- Nie musimy nosić przy sobie papierowej legitymacji, jest to wygodniejsze np. w trakcie kontroli w autobusie. Zawsze trzeba było legitymacji szukać po plecaku. Wiadomo, młodzież zawsze ma telefony w rękach, zwłaszcza jadąc autobusem, więc kontrola trwa szybko i bez stresu - mówi Mateusz Michalczuk.

- Nie ryzykujemy zgubienia dokumentów, bo telefon mamy zawsze przy sobie. To najważniejsza rzecz w dzisiejszych czasach. Dokumenty szybciej zgubisz niż telefon - dodaje Piotr Artysiewicz.

- We współczesnym świecie wszystko jest elektroniczne, taka legitymacja to zdecydowanie dobry krok, szczególnie, że jesteśmy młodymi ludźmi, którzy doceniają takie rzeczy. Telefon zawsze mamy przy sobie, w nim nawet karty płatnicze, także i portfel odchodzi już w zapomnienie - uzupełnia Wiktoria Pilisiewicz.

Uczniowie I LO w Łapach już po wakacjach będą mieli mobilne legitymacje

Drugoklasiści z V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku niemal chórem przyznają, że nieraz gubili papierowe legitymacje szkolne. Czasem dokumenty uprały się razem ze spodniami czy plecakiem. To kłopot. Trzeba wyrabiać nową, mieć zdjęcie. Opłacić.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.