Małgorzata Goździalska

Mieszkańcy bloków we Włocławku decydują się na klimatyzację. I jest problem

Mieszkańcy bloków we Włocławku decydują się na klimatyzację. I jest problem Fot. wa
Małgorzata Goździalska

Klimatyzacja w mieszkaniu? To możliwe. Trzeba jednak spełnić warunki, jakie stawia zarządca budynku. Podstawowy warunek - urządzenie nie może być uciążliwe dla sąsiadów. A z tym, na podstawie przykładów z włocławskich spółdzielni, bywa różnie.

Za oknem jeszcze nie mamy upałów, ale w sezonie letnim znowu zatęsknimy za chłodem w mieszkaniu. Od ładnych kilku lat nie tylko właściciele domów wykorzystują dobrodziejstwo klimatyzacji. Także Kowalski mieszkający w mieszkaniu w bloku coraz częściej się decyduje na takie rozwiązanie. Ale to, co jest dobrodziejstwem dla jednych, bywa przekleństwem dla innych. - Moja sąsiadka powiesiła klimatyzator tuż nad moim oknem - żali się Czytelniczka. - Efekt jest taki, że latem w mieszkaniu mam głośno, bo urządzenie non stop pracuje.

Klimatyzacja w mieszkaniu? To możliwe. Trzeba jednak spełnić warunki, jakie stawia zarządca budynku? Jakie? Czytaj w dalszej części artykułu. W sprawie wypowiadają się między innymi Zbigniew Lewandowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" oraz Zdzisław Hejna, prezes Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.