(pij)

Miejski Program Mikrograntów: 70 projektów znalazło się w finale konkursu o pieniądze od miasta

O mikrogrant stara się m.in. Stowarzyszenie Rada Rodziców Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr. 1. Na zdjęciu: Karolina Gorąca. Fot. Piotr Jach O mikrogrant stara się m.in. Stowarzyszenie Rada Rodziców Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr. 1. Na zdjęciu: Karolina Gorąca.
(pij)

Siedemdziesiąt projektów (ze 130 zgłoszonych) zakwalifikowało się do finałowego etapu pierwszego w Łodzi Miejskiego Programu Mikrograntów. Wczoraj rozpoczęły się spotkania z projektodawcami, którzy przekonują komisję konkursową, że to właśnie ich pomysły zasługują na realizację kosztem od 500 do 5 tysięcy złotych, ile wynoszą mikrogranty.

Koncepcje zagospodarowania miejskich pieniędzy są bardzo różnorodne. W znacznej części dotyczą organizacji szkoleń, warsztatów, imprez artystycznych lub pikników tematycznych ale są też wnioski inwestycyjne: o postawienie ławek lub urządzenie skwerku.
Przesłuchania autorów projektów w konkursie o mikrogranty, prowadzone przez doświadczone w temacie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, zakończą się w czwartek. Już w przyszłym tygodniu wiadomo będzie, czyje projekty zostaną sfinansowane. Do rozdania jest łącznie 160 tys. zł.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(pij)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.