Międzyzdroje: Kto jako jedenasty odciśnie dłoń w Alei Gwiazd

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Bogna Skarul

Międzyzdroje: Kto jako jedenasty odciśnie dłoń w Alei Gwiazd

Bogna Skarul

Znamy już nazwiska dziesięciu artystów, którzy w tym roku odcisną swoją dłoń. Jedenastą będzie Idol Publiczności, którego to wy wybierzecie

Już tylko dwa tygodnie do rozpoczęcia 22 już Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. W tym roku, jak już informowaliśmy, impreza ta zaczynie się w środę - 5 lipca i potrwa do niedzieli 9 lipca.

Co nas czeka

Zaprezentuje się prawie 100 gwiazd teatru, kina i muzyki. Będzie można zobaczyć najlepsze spektakle teatralne, najciekawsze propozycje muzyczne i kultowe filmy. A 10 gwiazd zostawi swój ślad w Alei Gwiazd.

Kto w tym roku odciśnie dłoń?

Organizatorzy zapowiadają Edytę Bartosiewicz (kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów). Edyta Bartosiewicz nie tylko zostawi odcisk swojej dłoni, ale również zaśpiewa. Jej koncert to muzyczny akcent Gali Odciśnięcia Dłoni.

Swoją dłoń odcisną także: Justyna Sieńczyłło (aktorka), Iza Kuna (aktorka), Paweł Małaszyński (aktor i muzyk, którego zespół pojawi się również na festiwalu), Magdalena Boczarska (aktorka), Beata Poźniak (aktorka), Bartłomiej Topa (aktor), Wojciech Wysocki (aktor), Piotr Szwedes (aktor, a popularność zawdzięcza między innymi roli w filmie „Młode wilki”, który kręcony był także w Międzyzdrojach), Janusz Kondratiuk (reżyser i scenarzysta filmowy).

Kto będzie jedenasty

Ale to nie wszystkie osoby, które już na wieki zaznaczą swoją obecność w kurorcie i odcisną swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd. Jedenastą ma być Idol Publiczności, czyli osoba wybrana w specjalnym plebiscycie, który prowadzony jest na stronach internetowych organizatora (www.festiwalgwi-azd.pl).

W tym roku do miana Idola pretendują: Mikołaj Roznerski, Marta Wierzbicka, Mateusz Janicki, Zofia Zborowska i Marek Kaliszuk. To młodzi twórcy, którzy zostali nominowani do tegorocznej edycji plebiscytu.

Ale co zrobić, aby nasz idol został Idolem Publiczności? To proste. Wystarczy zarejestrować się na internetowej stronie www.festiwalgwiazd.pl podając login i hasło, a następnie po powtórnym zalogowaniu zagłosować podając swoje dane: imię, nazwisko oraz adres e-mail, oddać głos na wybranego artystę.

Głosować można jednorazowo każdego dnia do 20 czerwca, a organizatorzy zapewniają, że głosując można wygrać ciekawe nagrody!

Idola Publiczności poznamy podczas uroczystej gali 8 lipca.

Co jeszcze ciekawego

Oprócz koncertów, przedstawień teatralnych, wystaw i tradycyjnego już programu dla najmłodszych, organizatorzy zapowiadają specjalne projekcje kultowych filmów „Młode Wilki” i „Młode Wilki1/2”. Gośćmi specjalnymi tych pokazów mają być Piotr Szwedes i Jarosław Jakimowicz, czyli aktorzy, którzy wcielili się w główne postacie filmów.

Z kolei najbardziej usportowieni artyści zmierzą się w meczu piłkarskim z reprezentantami samorządowców województwa. Mecz komentować będzie Dariusz Szpakowski.

Gwiazdy bestsellerów

Będą też Gwiazdy bestsellerów, czyli autorów najbardziej poczytnych książek w ostatnim czasie w Polsce. Kto w tym roku opowie o swojej pracy pisarza na międzyzdrojskim festiwalu? Organizatorzy zapowiadają: Ilonę Felicjańską, Katarzynę Grocholę, Katarzynę Bondę, Marcina Wolskiego, Wojciecha Wocława i ulubieńca najmłodszych Michała Rusinka. A w ramach wydarzeń specjalnych przewidziano również wystawy prac Andrzeja Wajdy z Galerii Bagno 2, fotografii Tomasza Kochańskiego.

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.