Bogna Skarul

Międzyzdroje. Co z pozwoleniem na budowę apartamentowców? Mieszkańczy ich nie chcą, wojewoda sprawdza pozwolenia

Firma Siemaszko chce zbudować w Międzyzdrojach dwa wieżowce. Jeżeli wojewoda zakwestionuje wydane pozwolenie - budynki nie powstaną Firma Siemaszko chce zbudować w Międzyzdrojach dwa wieżowce. Jeżeli wojewoda zakwestionuje wydane pozwolenie - budynki nie powstaną
Bogna Skarul

Nie wiadomo jaką decyzję wyda wojewoda. Jak twierdzi Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w tej chwili w urzędzie jeszcze toczą się postępowania mające na celu ustalenie, czy udzielenie podmiotom pozwolenia na budowę apartamentowców nastąpiło zgodnie z obowiązującymi przepisami prawem.

Chodzi między innymi o dwóch deweloperów: firmę Siemaszko, która chce w Międzyzdrojach zbudować dwa 17-piętrowe wieżowce tuż przy plaży oraz firmę Handwit, która już postawiła i sprzedaje mieszkania w nieoddanym jeszcze do użytku apartamentowcu przy ul. Promenada Gwiazd 14 w Międzyzdrojach.

Wieżowców nie chce wojsko

- Postępowanie w stosunku do firmy Siemaszko prowadzone jest w trybie odwoławczym i obejmuje swym zakresem całe zamierzenie inwestycyjne - informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, rzeczniczka wojewody zachodniopomorskiego.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.