Rozumiem wierzących, którzy zastanawiają się nad odejściem. Mają dość: anachronicznego języka, ciągle nowych wrogów, politykowania.
Gdy miała szesnaście lat, mama wyjechała do Niemiec i zostawiła ją samą. To sprawiło, że wykształcił się w niej mocny instynkt walki o przetrwanie. Być może dlatego jest dziś jedną z największych gwiazd polskiego kina.
Na rewersie prawa jazdy, w dolnej części tabeli, wiele osób ma wpisane pewne liczby. Warto wiedzieć, co oznaczają, ponieważ w razie kontroli drogowej możemy mieć poważne problemy.
10 listopada na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w gronie przyjaciół odbył się pogrzeb Wandy Polańskiej, nazywanej często królową sceny operetkowej w Polsce. Swoją karierę rozpoczynała w Operetce Śląskiej w Gliwicach, a kontynuowała w Operetce...
Stają na podium kolarskich zawodów, choć nie widzą mety. Nie widzą nawet roweru. Nie widzą nic albo prawie nic. Oczami w tym tandemie jest pilotka. I nieważne jak bardzo niewidome kolarki na co dzień są niezależne, na torze dają się prowadzić.
11 listopada najczęściej wspominamy Piłsudskiego, Paderewskiego, Witosa, Dmowskiego czy Daszyńskiego - ojców niepodległości. Ale jest jeszcze ktoś, kto zasługuje na to miano. Gospodarz z „Wesela”, czyli Włodzimierz Tetmajer.
"Wydaje nam się, że starość to kiedyś, że inni. I oto się dzieje: podchodzi, zniekształca, odbiera ludzi. Trzeba się z tym zmierzyć." Rozmowa z Leszkiem Długoszem, poetą śpiewającym, kompozytorem, pianistą, bardem.
Aleksandrę Szwed wszyscy pamiętają jako Elizę z serailu „Rodzina zastępcza”. Dziś jest już dorosłą aktorką i właśnie zagrała w filmie „Raz jeszcze raz”. Nam opowiada o swej pasji do występów w telewizyjnych talent-shows.
Widzimy, jak wychodzi jakiś bardzo znaczący przedstawiciel władzy, premier czy minister, i z pełnym przekonaniem deklaruje jedno, a za chwilę wychodzi inny ważny minister czy szef partii i mówi całkowicie co innego - zaprzeczając temu, co jego...
W specjalnej ulotce przygotowanej przez MOPR wypisano numery telefonów do sklepów i restauracji, które oferują usługi z dowozem do domu seniora. Jest tam także "telefon do pogadania".
II WOJNA ŚWIATOWA. Michał Krupa z Rudnika koło Myślenic w 1939 r. trafił do syberyjskiego łagru. Po trzech latach udało mu się uciec i dotrzeć do Afganistanu.
Więcej zieleni w miastach, elektryczny transport oraz odnawialne źródła energii - województwo pomorskie i Gdańsk stały się częścią kampanii walki ze zmianami klimatu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oficjalnie rozpoczęło także działalność...
Rozmowa z Zuzanną Małek, psychologiem ze szpitala MSWiA w Głuchołazach. Od 1 września szpital prowadzi pierwszy w Polsce, pilotażowy program rehabilitacji pacjentów po Covid 19.
Polki bez wahania wychodziły na ulice, gdy trzeba było walczyć o swoje prawa czy lepsze życie. Kobiety dzielnie walczyły podczas wojny, ich protesty wybuchały w PRL-u. Dziś wzorem matek i babć także manifestują. O historycznej i współczesnej roli...
6 i 7 listopada w Toruniu odbywa się piąta edycja DroneTech World Meeting. O możliwościach statków bezzałogowych, ich przyszłości, a także o samej konferencji rozmawiamy z jej organizatorami: Adrianem Drzycimskim i Radosławem Fellnerem.
Przemysłowa hodowla zwierząt degraduje środowisko. To już wiemy. Ale co z tą wiedzą zrobić? Skupić się na uprawie roślin? Tylko czy możliwa jest taka uprawa roślin na skalę przemysłową, która nie szkodzi środowisku naturalnemu? Jak pomóc roślinom...
Od wielu dni, wieczorami przez ulice naszych miast i miasteczek przechodzą tłumy kobiet. Co myślą, co czują, czego chcą?
- Położna nie komentuje decyzji kobiety, nie wskazuje jej, że coś jest dobre lub złe, ale towarzyszy jej w ekstremalnej sytuacji. Pomimo możliwości skorzystania z odmowy asystowania przy zabiegu zakończenia ciąży położne nie robią tego - tłumaczy...
Młode kobiety wyszły na ulice po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Mijają kolejne dni, a do młodych kobiet dołączyły rodziny, mężczyźni, seniorzy. Każdy maszeruje z...
Trzy dni czekania na karetkę, następne kilka na wyniki testów, których do tej pory nie ma. I żadnej przez ten czas pomocy medycznej.
Umowa z wykonawcą podpisana, więc na dniach rozpocznie się budowa nowego budynku dydaktycznego na terenie fordońskiego kampusu UTP. Postępy prac widać już z kolei na budowie Centrum Pomocy Psychologicznej UKW przy ul. Staffa.
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. Auschwitz-Birkenau. Perfekcyjna maszyna do zabijania. Ludzie umierali tam na najróżniejsze sposoby, doświadczali tortur i poniżenia, o jakich przed wojną niewielu nawet miało pojęcie.
Przez pięć lat poparcie dla PiS rosło i utrzymywało się na wysokim poziomie, a Zjednoczona Prawica wygrywała wybory. Od dwóch tygodni PiS traci w sondażach.
W dniu dzisiejszym w Rosji obchodzony jest Dzień Jedności Narodowej. To święto ma tak silny związek z Polską, że warto o tym przypomnieć. Święto nawiązuję bowiem do wydarzenia, jakie miało miejsce w 1612 roku. Wydarzeniem tym było wygnanie Polaków...
Powstała strona internetowa zawierającą bazę danych nagrobków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. To efekt wieloletniej inwentaryzacji oraz prac konserwatorskich jednego z najważniejszych europejskich cmentarzy.
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zabrała głos w sprawie aktualnej sytuacji społecznej. Do instytucji, reprezentującej środowisko szkolnictwa wyższego i nauki, należą m.in. Uniwersytet Opolski oraz Politechnika Opolska.
Wybieracie się w podróż? Planujecie urlop w Polsce lub za granicą? W czasach pandemii lepiej dobrze się do tego przygotować.
Był już Marylą Rodowicz, Zbigniewem Wodeckim i Quasimodo. Teraz przyszło mu się zmierzyć z rolą Jezusa. Jak artyści znoszą pandemię, opowiada Michał Grobelny, odtwórca roli Jezusa w musicalu "Jesus Christ Superstar" w Operze i Filharmonii w...
W czarnym spacerze, który przeszedł 28.10.2020 roku ulicami Białegostoku, wzięło udział ponad 18 tysięcy mieszkańców stolicy woj. białostockiego
We wtorek, 27 października 2020 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn. Rozszerzyła ona krąg uprawnionych do zwolnień z tego podatku.
O tym, jak świat duchów przenikał się kiedyś ze światem żywych, rozmawiamy z folklorystką, dr hab. Violettą Wróblewską, prof. UMK z Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Arkadiusz Jakubik to nie tylko ceniony aktor, ale również wokalista rockowego zespołu Dr Misio. Właśnie ukazała się jego nowa płyta – „Strach XXI wieku”. Z tej okazji zapytaliśmy artystę o jego największe lęki.
Co nas czeka po śmierci? Czy czyściec istnieje? Jak wygląda? O tajemnicach zaświatów rozmawiamy z Michałem Kondratem, który w filmie „Czyściec” ukazuje nauczanie Kościoła, konfrontując je z relacjami mistyków i ekspertów.
Dywersja. Zmagania podczas II wojny światowej toczyły się nie tylko na polach bitew, ale i na froncie wojny psychologicznej. Działania propagandowe były narzędziem wykorzystywanym przez wszystkie strony.
5 LISTOPADA 1916. Niemcy i Austro-Węgry zapowiadają utworzenie państwa polskiego połączonego z nimi sojuszem. Głównym realizatorem tego planu zostaje gen. Hans von Beseler.
Pałac w Świerklańcu był niezwykłym i wyjątkowym dziełem Guido Henckel von Donnersmarcka i jego małżonki. Nową rezydencję (dotychczas rodzina mieszkała w okazałym zamku, również niezachowanym - został wysadzony po II wojnie światowej, zresztą wbrew...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.