Anna Gronczewska

"M jak miłość" jest już dorosła, skończyła 18 lat

"M jak miłość" jest już dorosła, skończyła 18 lat Fot. Piotr Smoliński/Polska Presse
Anna Gronczewska

„M jak miłość” osiągnęła pełnoletność. Mijają lata, a serial dalej ma swoich wiernych widzów. Choć nie jest już taki jak 18 lat temu...

Mimo dużej konkurencji „M jak miłość” jest dalej jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Jego oglądalność sięga 6 milionów widzów. Choć trzeba przypomnieć, że przed laty jego widownia sięgała 12 milionów! Pierwszy odcinek tego popularnego serialu wyemitowano 4 listopada 2000 roku. Barbara i Lucjan Mostowiakowie świętują czterdziestą rocznicę ślubu. Do Grabiny przyjeżdża cała rodzina. Z Niemiec wraca marnotrawny syn Marek. Najmłodsza córka Mostowiaków, Małgosia nie dostała się na studia. Najstarsza Maria ukrywa, że jest w ciąży, a jej młodsza siostra Marta poznała nowego mężczyznę...

Dziś można powiedzieć, że to trochę inny serial. Barbara Mostowiak została wdową. Grający jej męża Lucjana Witold Pyrkosz zmarł wiosną 2017 roku, tak jak jego serialowa postać. Zresztą lista postaci i aktorów, których nie ma już w „M jak miłość”, jest coraz dłuższa. Nie oglądamy już w serialu Hanki Mostowiak. Grała ją Małgorzata Kożuchowska. O jej odejściu mówiła cała Polska. Śmierć Hanki była konsekwencją wypadku. Prowadząc samochód, uderzyła w kartonowe pudła.

- Odejście z „M jak miłość” to nie była fanaberia, tylko przemyślana decyzja, do której dojrzewałam dłuższy czas - tłumaczyła Małgorzata Kożuchowska w wywiadzie dla „Gali”. - Najpierw analizowałam, myślałam. A potem na odwrót. Ryzyko jest ceną bycia wiernym sobie. 11 lat to kawał mojego życia. Dużo zyskałam, ale na pewno też sporo mi umknęło.

Jej serialowy mąż Marek, którego odtwarzał Kacper Kuszewski, po śmierci Hanki ułożył sobie życie z Ewą Szefler, koleżanką z dzieciństwa. Grała ją Dominika Kluźniak. Niestety, Kacper Kuszewski po 18 latach postanowił pożegnać się z „M jak miłość”. Razem z żoną wyjeżdżają do Australii. W serialu nie będzie więc też występować już Dominika Kluźniak.

- Nie odszedłem z „M jak miłość”, bo dostałem rolę w innym serialu - wyjaśniał swą decyzję Kacper Kuszewski. - Poczułem, że coś się skończyło, że coś, w czym żyłem od tylu lat, wymaga zakończenia. Zamknięcie pewnych rzeczy często otwiera inne drzwi. Osiemnaście lat w jednym serialu to bardzo długo, a przywiązanie się na tak długi czas tylko do jednego bohatera nie jest dla aktora dobre.

Już od dawna nie oglądamy w „M jak miłość” Joanny Koroniewskiej, która grała Małgosię, jedną z córek Mostowiaków. Porzuciła rodzinę, dzieci i wyjechała do USA. Towarzyszył jej Michał Łagoda, przyrodni brat jej siostry Marysi. Grał go Paweł Okraska, prywatnie mąż Magdaleny Walach. Aktorka do dziś gra w „M jak miłość” prokurator Agnieszkę Olszewską.

„M jak miłość” to jeden z najpopularniejszych seriali. Jak się zmieniał przez lata? Kto grał? 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.