Edward Mazurkow

Łódzki park rozrywki w oku kamer monitoringu

Ul. Ceglana też jest już w zasięgu kamery monitoringu miejskiego Fot. Łukasz Kasprzak Ul. Ceglana też jest już w zasięgu kamery monitoringu miejskiego
Edward Mazurkow

Budowany na Zdrowiu, w miejscu dawnego lunaparku, park rozrywki jest już w zasięgu kamer monitoringu miejskiego.

To co się tam dzieje, na bieżąco obserwuje aż 15 kamer o dużej rozdzielczości, zlokalizowanych w trzech tzw. punktach kamerowych. Są w nich kamery obrotowe, stałe, a w jednym działa kamera termowizyjna. Pozwala ona obserwować teren w nocy, a obiekty żywe, które emitują ciepło, wykrywa z odległości nawet 200 m. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska informuje, że z budżetu miasta wydano na budowę monitoringu w tym miejscu prawie 1,7 mln zł.

W Łodzi w ramach monitoringu miejskiego działa już 350 kamer zlokalizowanych w 144 miejscach. Samoczynnie wychwytują każdą nietypową sytuację, np. biegnącego człowieka lub bójkę. W tzw. centrach oglądowych policji i straży miejskiej wyświetla się wówczas sygnał „Alert” i operator kamery wdraża odpowiednią procedurę (np. wysyła patrol). W tym roku kamery wykryły ponad 3100 zdarzeń, którymi zajęła się straż miejska lub policja. Ryszard Kozłowski, specjalista do spraw monitoringu w straży miejskiej zaznacza, że priorytetem w pracy operatorów są kamery monitorujące ul. Piotrkowską od pl. Wolności do al. Mickiewicza, a także ulice 6 Sierpnia, Traugutta oraz pasaż Schillera.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.