Łódzki hotel prawie najciekawszy na świecie

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Iwona Jędrzejczyk - Kaźmierczak

Łódzki hotel prawie najciekawszy na świecie

Iwona Jędrzejczyk - Kaźmierczak

Czterogwiazdkowy andel’s Hotel Łódź znalazł się w zestawieniu piętnastu najciekawszych obiektów noclegowych na całym globie przygotowanym przez trivago.pl, czyli największą na świecie wyszukiwarkę hoteli. Hotel przy ul. Ogrodowej, który dawniej był przędzalnią w kompleksie fabrycznym należącym do Izraela Poznańskiego, zajął w tym rankingu drugie miejsce.

Wyprzedził go jedynie obiekt w australijskiej stolicy ulokowany w ogrodzie zoologicznym. Można w nim np. brać kąpiel i jednocześnie przez szklaną szybę w łazience oglądać lwy lub niedźwiedzie. Niektóre z pokoi tego hotelu są umieszczone w domkach na drzewach, z widokiem na całe zoo i żyrafy.

Na dalszych pozycjach rankingu znalazły się z kolei hotele mieszczące się m.in. w: starej fabryce ciastek (Reykjavík w Islandii), dawnym budynku szkoły (Lusiana we Włoszech), dawnym kościele (Mechelen w Belgii), starej cerkwi (Glasgow w Szkocji), dawnym pałacu (Madryt w Hiszpanii), w karawanach (Brissarthe we Francji), rurach kanalizacyjnych (Tepoztlan w Meksyku), wieży ciśnień (Hamburg w Niemczech), w zabytkowym centrum handlowym (Bruksela w Belgii), w średniowiecznej wiosce (Matera we Włoszech) oraz w kształcie pagórka (Panguipulli w Chile).

Iwona Jędrzejczyk - Kaźmierczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.