Łódzka lista multimilionerów

Czytaj dalej
Krzysztof Zając

Łódzka lista multimilionerów

Krzysztof Zając

Łódzka lista ubiegłorocznych milionerów liczy 35 osób. Najbogatszy łodzianin zarobił w zeszłym roku ponad 30 mln zł, a najbogatsza łodzianka ponad 13 mln zł.

Najbogatszy łodzianin zarobił w zeszłym roku kwotę między 30 a 40 mln złotych. Jest mężczyzną w wieku 50-60 lat, prowadzi firmę produkcyjną i rozliczał się z dochodu w I Urzędzie Skarbowym naGórnej. Tyle tylko może o nim ujawnić Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy izby, podaje, że w całym mieście dochód przekraczający milion złotych uzyskało 35 osób.

Wśród piątki najbogatszych, którzy w zeszłym roku zarobili w sumie ponad 100 mln zł, oprócz wspomnianego już producenta, jest jedna kobieta z branży budowlanej, której dochód w 2016 r. wyniósł między 13 a 14 mln zł. Ma ona ponad 60 lat i z zarobionych pieniędzy rozliczała się na Widzewie.

Natomiast najmłodszy multimilioner, rozliczający się w urzędzie skarbowym na Polesiu, ma ponad 30 lat i działa w branży tekstylnej. Jego dochód za zeszły rok wyniósł ponad 16 mln zł.

Na liście łódzkich multimilionerów jest też ponad 60-letni mężczyzna prowadzący praktykę lekarską, która przyniosła mu dochód ponad 12 mln zł. Znalazł się na niej także jeden pracownik etatowy; jego roczne wynagrodzenie za pracę wyniosło, bagatela, ponad 3 miliony zł.

W śródmiejskim urzędzie skarbowym rozliczał się 60-latek, który z tytułu dzierżawy własności intelektualnej, czyli m.in. praw autorskich, zarobił między 6 a 7 mln zł.

Wśród łódzkich milionerów dominują osoby dojrzałe. Najstarszy ma ponad 70 lat, zarabia w branży budowlanej, a jego ubiegłoroczny dochód przekroczył 3 mln zł. Przeciętny milioner jest już po 50., bo takich w Łodzi jest 23.

Młodych, którzy dorobili się przed 40. rokiem życia, jest niewielu, zaledwie siedmiu. Duże pieniądze zarabiają w handlu hurtowym, budownictwie, branży motoryzacyjnej i tekstylnej.

Stosunkowo mało jest także zarabiających krocie kobiet, bo wśród multimilionerów jest ich tylko osiem, z czego połowa działa w branży budowlanej i nieruchomości.

Krzysztof Zając

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.