(JED)

Łódzcy niepełnosprawni wzorem tych z Wrocławia, Torunia i Warszawy będą mieli pełną mapę miejść bez barier

Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej, Katarzyna Tręda-Pisera, rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych Fot. Agnieszka Jedlińska Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej, Katarzyna Tręda-Pisera, rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych UMŁ i Izabela Warzecha, niepełnosprawna z Łodzi.
(JED)

Codziennie wychodząc z domu łódzcy niepełnosprawni zadają sobie pytanie, czy będą w stanie samodzielnie załatwić sprawę w urzędzie, pójść do muzeum, czy na obiad z przyjaciółmi bez zmuszania kogokolwiek do dźwigania wózka, czy szukania klucza od windy dla niepełnosprawnych.

Łódzcy urzędnicy wspólnie z firmą Infosys postanowili stworzyć mapę łódzkich instytucji, które będą opisane pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcjami każdego rodzaju od niewidomych, po jeżdżących na wózku, czy poruszających się o kulach. Od dziś (5 września) działa strona internetowa: www. niepelnosprawnik.pl, na której po wpisaniu nazwy naszego miasta można znaleźć miejsca, które już zostały zweryfikowane pod kątem dostępności.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(JED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.