Łódź walczy o kolejne Expo, powstanie gigantyczny park

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe UMŁ
Marcin Bereszczynski

Łódź walczy o kolejne Expo, powstanie gigantyczny park

Marcin Bereszczynski

Władze Łodzi nie rezygnują w walce o wystawę Expo. Chcą, by taka impreza odbyła się w mieście w 2024 r. Nie będzie to World Expo (tzw. duże Expo) ani International Expo (małe Expo), o które Łódź starała się, ale przegrała z Buenos Aires. Ma to być Expo Horticultural, czyli także małe Expo odbywające się pod egidą Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE). Łódzka wystawa ma się odbyć pod hasłem „Nature of the City - Natura miasta”.

Łódź wyśle aplikację o organizację Expo Horticultural niezwłocznie po tym, jak Rada Miejska przeznaczy 150 tys. euro na wpisowe.

Głosowanie radnych odbędzie się jutro. 27 lutego przyjedzie do Łodzi delegacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Ogrodniczych (AIPH), które decyduje o przyznaniu organizacji Expo Horticultural. Później tę decyzję musi zatwierdzić BIE.

Prezentacja kandydatury Łodzi odbędzie się 20 marca w Australii na zjeździe AIPH. Jeśli nie zgłosi się rywal Łodzi, to następnego dnia może zapaść decyzja o wyłonieniu organizatora. Później Łódź będzie musiała uzyskać akceptację ze strony rządu.

Co to jest Expo Horticultural? Jakie szanse ma Łódź na organizację tej wystawy? Gdzie miałyby stanąć pawilony wystawiennicze? O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.